CHP, Üyelerine Ramazan Talimatı Verdi

CHP, içerisinde bulunduğumuz Ramazan ayında parti örgütünün dayanışma içerisinde olarak özellikle işini kaybeden vatandaşlarımızın yardımına koşmalarını emretti...

CHP, Üyelerine Ramazan Talimatı Verdi

İnsanlık ve Müslümanlık Görevi

CHP yönetimi tarafından hazırlanarak parti örgütüne gönderilen raporda Ramazan Ayı’nın önemine dikkat çekilerek parti örgütüne birtakım talimatlar verildi. Ramazan ayında tüm Müslüman aleminin birlikte oruç tutarak dayanışma içerisine girdiği belirtilen raporda Peygamber efendimizin de Hadisine yer verildi. Komşusu açken tok yatan bizden değildir hadisine atıf yapılarak bu süreçte işini kaybeden vatandaşlara destek olunması tavsiye edildi.

Korona nedeniyle işini kaybeden vatandaşlarımızın bu süreçte zor günler geçirdiği biliniyor. Gerek devletimiz gerekse de sivil toplum kuruluşları bu konuda önemli inisiyatifler almaya devam ediyor. Sürece diğer partilerin de dahil olması oldukça sevindirici bir gelişme olarak kabul edildi.

CHP’nin raporunun son kısmında da iyi dilek ve temenniler yer aldı. Ramazan ayının huzur ve barış getirmesinin dilendiği bu bölümde yapılan ibadetlerin de kabul edilmesi duasında bulunuldu. Ramazan ayı içerisinde dayanışma halinde olmanın hem insanlık hem de Müslümanlık görevi olduğu belirtildi. Bu kapsamda ailelere Ramazan yardımı yapılacaktır.

Ancak koronavirüs nedeniyle sosyal mesafenin korunmasına da dikkat edilecek. Öyle ki aile ziyaretleri gerçekleştirilmeyecek ve yardımlar mesafeli bir şekilde teslim edilecek. Bu konuda karşılıklı olarak anlayış gösterilmesi gerekiyor. Aksi takdirde virüsün yeniden yükselmeye başlaması söz konusu olabilir.

Sağlık News

YORUM EKLE