Başkan Erdoğan Açıkladı, Rejime Ağır Darbe!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ukrayna'dan dönerken gündem hakkında önemli açıklamalara imza attı. Erdoğan, Rejim'e ağır bir darbe vurulduğunu belirtti.

Başkan Erdoğan Açıkladı, Rejime Ağır Darbe!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ukrayna'dan dönerken gündem hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Erdoğan, Suriye rejiminin İdlib'de askerimize yapmış olduğu saldırı hakkında, ''Bu İdlib mutabakatı ihlal etmektedir. Rejim bunu yaptıysa tabi sonuçlarına katlanacaktır. Saldırının hemen ardından hemen karşılık verdik ve 'bundan sonra gereken neyse' yapılacak dedik. Vermiş olduğumuz karşılık sonucunda 76 civarında rejim mensubunu etkisiz hale getirdik'' dedi.

'İCRAAT BEKLİYORUZ'

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar rejimin saldırısı sonucunda yaralanan ve hastaneye kaldırılan askerleri belirterek, ''Askeri gözlem noktamız orada oldukça önemli bir rol oynamaktadır ve yerlerinde kalmaya devam edecek. İdlib'de yeni bir savaşa, katliama ve göç dalgasına göm yumuyacağımızı onlara ilettik. Bugün de Dışişleri Bakanımız, Rus mevkidaşı Lavrov'la görüşme gerçekleştirdi. Bir yandan masa bir yandan sahada gerekli adımları atmaktayız. İdlib konusunda diğer ülkelerinde üstüne sorumluluk alması gerekiyor. Sadece Türkiye'yi tebrik ederek izlemeyi bıraksınlar ve somut adımlar atsınlar. Biz artık icraat istiyoruz'' ifadalerini kullandı. 

'İDLİB OPERASYONUNUN İLK AYAĞI'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İdlib'de  şehitlerimiz var, gereken cevaplar veriliyor. Bu operasyon diğerleri gibi daha önce yapılan üç operasyon gibi kapsamlı bir operasyona dönüşür mü? Gereğini yaparız derken neyi amaçlamayı düşünüyorsunuz? Milli Savunma Bakanımız daha önce anlatmıştı bize bir güvenli bölgeyi.  Güvenli bölge derken bunun bir sınırı mevcut mu? çizilmiş mi? sorusuna bu şekilde cevap verdi;

''Dün sabah meydana gelen olay sonrasında hemen yola çıktık ve arkadaşlarımız da hemen gerekli adımları atarak netice almaya başladılar. 76 rejim unsurunu etkisiz hale getirdik. Bunlar henüz tespit edilenler. Milli Savunma Bakanımız tespit edilmeyenlerinde olduğunu belirtti. Bunlar telsiz konuşmalarından tespit ediliyor. Bu süreci devam ettireceğiz. Çünkü Suriye şu anda İdlib'deki o insanları sınırımıza göndererek sahada zaman ve alan kazanmaya çalışıyor.''

YORUM EKLE