Bakanlar Kurulunda Değişiklik İddiaları Güçleniyor

Siyaset gündeminin karşılıklı atışmalarla oldukça hareketlendiği bu günlerde ortaya kabine değişikliği iddiaları atılıyor. Ancak kulislerde son kararın Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın taktiridir. İşte tüm detaylarıyla haberimizde...

Bakanlar Kurulunda Değişiklik İddiaları Güçleniyor

Siyaset kulislerinde büyük bir hareketlenmeye ve heyecana neden olan iddialara göre corona virüs salgınının hafiflemesinden sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kabinede geniş kapsamlı bir revizyon yapacağı iddia ediliyor. Özellikle bazı bakanların performansından memnun kalmayan ve halka inmekte zorlandığı görülen bakanların değiştirileceği konuşuluyor..

Ak Partiye yakın kaynaklardan elde edilen bilgiye göre Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın esas itibari ile kabine değişikliğini Şubat ayında yapmayı planladığı fakat corona virüsü nedeniyle bu düşüncesini ertelediği ifade ediliyor. Kulislerde kabine değişikliği ile ilgili olarak ortay atılan en kuvvetli iddia ise Haziran ortasında bu kabine değişikliğinin olacağı iddia ediliyor.

Hangi Bakanların Değişeceği Hakkında Net Bilgi Bulunmuyor

Kulislerde bazı başarılı bakanlıklar dışında birçok bakanlıkla ilgili değişiklik yapılacağı iddia ediliyor. Yerini koruması kesin gözüyle görülen bakanlıklar arasında corona virüsü ile mücadelede gösterdikleri başarı ile taraflı tarafsız herkesin saygısının kazanan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bulunuyor.

Ayrıca ekonomi bakanı Berat Albayrak’ın da yapılan eleştirilere rağmen koltuğunu koruyacağı düşünülüyor. Kulislerde bakan değişikliği ile ilgili olarak en bomba iddia ise İçişleri Bakanlığı konusunda yaşanıyor. Erdoğan’ın Haziran ayında Süleyman Soylu konusunda bir değişikliğe gidebileceği iddia ediliyor. Ayıca Ak Parti’nin birçok etkili isminin Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan bakanlık görevi beklediği belirtiliyor.

Sağlık News

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2020, 00:10
YORUM EKLE