Askıda Fatura Kampanyası Büyük İlgi Gördü

Ak Parti hükümeti ve CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanları arasında yaşanan bağış toplama geriliminden sonra CHP’li belediyelerden farklı kampanya haberleri gelmeye devam ediyor...

Askıda Fatura Kampanyası Büyük İlgi Gördü

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge ile belediyelerin Valilik onayı olmadan nakdi bağış toplaması yasaklanmıştı. Hatta corona virüs salgınını ilk günlerinde İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediye başkanları tarafından başlatılan bağış kampanyaları gelen yasak il birlikte durdurulmuştu. Fakat CHP’li belediye başkanları son dönemde yaptıkları sosyal sorumluluk kampanyaları ile yasaklara karşı bir çözüm bulmuşa benziyorlar.

İlk olarak Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ardı ardına yeni proje ve kampanaları duyurmuştu. Özellikle bakkallarda ki veresiye defterinde ki borçların ödenmesine yönelik çağrısı tüm Ankara genelinde yankı bulmuş ve binlere hayırsever on binlerce vatandaşın ödemekte zorlandığı veresiye borçlarını kapatmıştı. Bu doğrultuda en son sosyal sorumluluk kampanyası duyurusu da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan geldi.

Akıda Fatura Kampanyasına Rekor Katılım

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinde Fatura borcu olan İstanbullular için gerçekleştirilen ‘’ Askıda Fatura ‘’ kampanyası kapsamında ilk olarak faturasını ödeyemediğin belirten vatandaşların başvuruları alındı. Dün itibari ile de faturaların kime ait olduğunu bilmeden faturaları ödemek isteyen hayırseverler için sistem erişime açıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu 7 saat gibi kısa bir sürede sisteme giriş yapan hayırseverlerin 16 bin 100 ailenin faturasını ödediğini açıkladı. Ödenen faturaların toplam değeri ise şimdiye kadar 2 milyon 73 bin TL’ye ulaştığı bilgisi verildi.

Sağlık News

YORUM EKLE