AK Partili Ünal'dan Gündem Hakkında Açıklamalar!

Gündem hakkında açıklamalar da bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, "Bundan sonra terör örgütlerinin Türkiye ile sınırda ilişkisi kalmamıştır. Keyfini çıkaralım" ifadelerini kullandı.

AK Partili Ünal'dan Gündem Hakkında Açıklamalar!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, ABD Başkanı Donald Trump'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yazmış olduğu mektup hakkında yorumlarda bulundu. Ünal, "Cumhurbaşkanımız alıp mektupu kişileştirip, ' Bana bu tarzda bir mektup' geldi deseydi doğru bir davranış mı olurdu? Asla. Trump'a verilecek olan en güzel cevabı ordumuz Suriye'de verdi. 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Anadolu Yayıncılar Derneği’nde medya temsilcileri ile buluştu. Soçi Zirvesi’nin hemen sonrasında durdurulması kararlaştırılan Barış Pınarı Harekatı  hakkında konuşan Ünal, Kılıçdarğlu'nun partisinin grup toplantısında Cumhurbaşkanı hakkında yapmış olduğu konuşma hakkında,  şuanda biz neleri gerçekleştiriyoruz? sen ne yapıyorsun? Türkiye uzun zamandan beridir terörle mücadele konusunda nihai hedefine neredeyse ulaşmak üzere" dedi.

Ünal'ın yapmış olduğu açıklamalar şu şekilde;

ABD VE RUSYA İLE ANLAŞMA

Terörle mücadele de en büyük sorunlarımızdan bir tanesi  Irak ve Suriye’deki   bin 300 kilometre uzunluğundaki  sınırın denetim konusuydu. Siz 910 kilometre uzunluğunda Suriye sınırında güvenli bir bölge oluşturmayı başarmışsınız ve bunun yanı sıra 30 kilometre derinlikte terör örgütünü  güneye itelemişsiniz. Siz illerinizde olduğu gibi bir çok yerde ve sınırın yakınlarındaki terör örgütlerini temizlemişsiniz. Bu konuda haklılığınızı ve duruşunuzu tüm dünya ülkelerine kabul ettirmişsiniz. Hem Amerika’yla, hem Rusya’yla  aynı anda diplomasi yürüterek anlaşmışsınız ve istediğiniz sonuçları elde etmişsiniz.

BAŞARININ KEYFİNİ ÇIKARMAYA BAKALIM

Suriye’den Türkiye’ye gelecek olan herhangi bir terör örgütü tehditine karşı; hangi derinlik içerisinde olursa olsun Türkiye'nin böyle bir durumda operasyon yapma hakkının olduğunu belirten Ünal, "O yüzden ülkemizin bu başarısının keyfini çıkarmaya bakalım. Bundan sonraki hamlelerde Türkiye’yi, Cumhurbaşkanımızı ve onun sahada ve masada elini güçlendirerek hareketlere ve psikolojiye devam etmemiz gerekiyor" dedi. 

YORUM EKLE