AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten Gündeme Dair Önemli Açıklamalar

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MKYK toplantısının sona ermesinin hemen ardından basın mensuplarına önemli açıklamalarda bulundu. Detaylar haberimizde...

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten Gündeme Dair Önemli Açıklamalar

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MKYK toplantısının sona ermesinin hemen ardından partisinin genel merkezinde basın mensupları ile bir araya gelerek toplantı düzenledi. Çelik gündemden düşmeyen konular hakkında önemli açıklamalarda bulundu. DAEŞ lideri Ebubekir Bağdadi'nin öldürülmesi için yapılan operasyon hakkında açıklamada bulunan Çelik, "Türkiye, ABD unsurları ile iletişim halindeydi. ABD uçakları Fırat Kalkanı Hareket bölgesinden havalandı" dedi.

'NE KADAR ÇELİŞKİLİ BİR DURUM OLDUĞUNU GÖRÜYORUZ'

Dün Amerikan başkanı DEAŞ liderinin öldürüldüğünü açıkladı. Bu örgüt özellikle Müslümanlara, İslama ve ülkemize zarar veren bir örgüt. İnsanlığa karşı bir çok suçu işlemiş olan bir örgüt. Bu örgütün liderinin öldürülmesi terörle mücadele konusunda dönüm noktasıdır. Farklı bir terör örgütünün ABD'ye getirilerek ve Twitter'den tebrik edilmesi ne kadar çelişkiliği bir durum olduğunu gösteriyor. 

'OPERASYON NEDEN DAHA ÖNCE GERÇEKLEŞTİRİLMEDİ'

Barış Pınarı başladığı zaman bu operasyonun DEAŞ olan mücadeleye zarar vereceğini düşünüyordu. Özellikle de YPG terör örgütü bu propagandayı gerçekleştirmekteydi. Görüldüğü üzere Barış Pınarı harekatından kısa bir süre sonra DEAŞ liderinin öldürülmesi mümkün olmuştur. PYD-YPG terör örgütü madem bu kadar iyi istihbarata sahipler o zaman neden harekattan önce bu bilgiyi vermediler. 

'TEK ÜLKE TÜRKİYE'DİR'

Fırat Kalkanı Harekatı'nda sahada DEAŞ ile mücadele etmeyi göze alan ve eden tek ülke varsa o da Türkiye'dir. Türkiye bunun yanı sıra başka terör örgütleriyle de mücadele etmekteydi. Türkiye'nin 2016-2018' yıllarında gerçekleştirdiği Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı operasyonuyla DEAŞ başta olmak üzere diğer terör örgütlerinden kurtulmuştur. Türkiye hiç bir ülkeden yardım almadan kendi başına bu başarıya imza atmıştır.

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2019, 02:30
YORUM EKLE