AK Parti'den Kılıçdaroğlu'na Sert Çıkış

AK Parti Sözcüsü Çelik, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısında söylemiş olduğu sözlere sert çıktı. Tüm detaylar haberimizde...

AK Parti'den Kılıçdaroğlu'na Sert Çıkış

AK Parti Sözcüsü Çelik, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısında söylemiş olduğu  sözlere resmi twitter hesabı üzerinden cevap verdi. Çelik Twitter hesabından yapmış olduğu açıklamada, ''Darbe girişiminin  gerçekleştiği gün en büyük hedeflerden birtanesi Cumhurbaşkanımızdı. Bugün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Cumhurbaşkanımız ile FETÖ terör örgütünü aynı tutmasını ve yanyana zikretmesi ahlak ve siyasetin iflasıdır.'' ifadelerini kullandı.

"Cumhurbaşkanımızın ve vatandaşlarımızın sergilemiş olduğu dik duruş sayesinde, FETÖ amaçladığı şeyleri gerçekleştirememiştir. FETÖ’nün hedef olarak gördüğü Cumhurbaşkanımızı Kılıçdaroğlu'da hedef almaktadır. Kılıçdaroğlu’nun FETÖ ile mücadelenin tam tersi hareket ettiğini görmekteyiz'' dedi.

YALANLARLA CUMHURBAŞKANIMIZA SALDIRIYOR

"FETÖ ile sonuna kadar durmadan mücadele bir devlet kararıdır. Bu mücadelenin en büyük güçlerinden birisi ise  Cumhurbaşkanımızdır. FETÖ en büyük engel olarak Cumhurbaşkanımızı görmektedir. Kılıçdaroğlu ise sistematik yalanlarla Cumhurbaşkanımıza saldırmaktadır. Son zamanlarda yapılan açıklamalara baktığımız zaman Türkiye’ye  ağır acılar çektirmiş olan köhne vesayeti yeniden canlandırılmaya çalıştırıldığını görüyoruz.  Farklı aktörler aynı köhne vesayet denklemini canlandırmak amacıyla yardımlaşıyorlar. 

Bunlar, FETÖ ile  mücadele başlığı altında başka şeyleri diriltme peşindeler. Cumhurbaşkanımıza bu sebepten ötürü sürekli ve sistematik bir şekilde saldırıyorlar. Demokrasimizi geçmişten beri dehtit eden farklı yüzler ve zihniyetler mevcut. Bu yüzlerden çor çirkin olanı tekrardan sahneye çıkma amacının olduğunu görüyoruz.

MİLLETİN AKLIYLA ALAY ETMEYE ÇALIŞIYOR

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, “Cumhurbaşkanımız FETÖ  mücadelesinin en kararlı seslerinden birisi.  FETÖ'nün en büyük düşmanı olan Cumhurbaşkanımıza yapılan saldırılarla, milletin aklıyla ve 15 Temmuz gecesinin kahramanları ile dalga geçmeye çalışıyor.''

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2020, 19:58
YORUM EKLE