Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Kovid-19! Son Dakika

Sağlık Bakanlığı tarafından Koronavirüs kovid-19 virüsü ile ilgili olarak Türkiye’deki son durum nedir. Türkiye’de vaka sayıları kaç…

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Kovid-19! Son Dakika

Türkiye’de Koronavirüs kovid-19 ile ilgili olarak Sağlık Bakanlığı son dakika açıklamalarında 3 bin 656 şüpheliye test yapıldığı 311 kişinin test sonucunun pozitif çıkmasıyla bugün itibariyle 670’e yükseldi. Türkiye’de ölüm sayısı 5 artarak 9’a yükseldi.

Sağlık Bakanı Kocadan halka ve kamu kurumlarına taviz verilmemesi, ayrıca yaşlıların bu tehlikenin altında olduğu önlem alınmaması halinde ölümlerin çoğalacağı yönünde uyarılarda bulunmamaktadır. Özellikle yaşlılarımızı üzmeden ve incitmeden lütfen dışarı çıkarılmaması veya izin verilmemesi yaşlılarımızı Koronavirüs tehlikesinden kurtarabiliriz.

Sağlık Bakanı Fahrettin koca can kayıplarının tümü yaşlılardan olduğunu, bu süreci en güzel şekilde atlatmamız canımızın ve içimizin yanmaması için evde – kal sağlıklı yaşa sloganıyla Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan beyefendi yerinde tespit yaparak çok güzel katkıları olmuştur. Siz değerli vatandaşlarımıza devletimizin tüm imkanlarıyla seferber olduğumuzu ve halkımızı en az vaka ve ölümlerle bu salgından en hafif şekilde kurtulacağımıza inanıyorum dedi.

Sağlık News

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2020, 15:23
YORUM EKLE