Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Koronavirüs! Son Durum

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca koronavirüs sebebiyle dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi ülkemizde de yoğun bir mücadele sergileyen ülkemizde hedef Ramazan Bayramına virüsün etkisini en aza indirmek olduğu açıklandı...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Koronavirüs! Son Durum

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca her gün olduğu gibi dünden son 24 saat içerisinde ülkemizde koronavirüs ile ilgili gelişmeleri halkımızla paylaştı. Buna göre 20 Nisan 2020 tarihinde ülkemizde 39 bin 703 corona testi yapıldı. Yapılan bu test sonucunda 4 bin 674 vatandaşımızın testi pozitif çıktı.

Korona sebebiyle hayatını kaybeden vatandaşımızın sayısı ise 123 olarak gerçekleşti. Bin 454 vatandaşımız ise sağlığına kavuşarak taburcu edildi. Son açıklanan rakamlar ile birlikte ülkemizde şimdiye dek 673 bin 980 test yapıldı. 90 bin 980 vatandaşımızın testi pozitif çıkarken şimdiye kadar 2 bin 140 vatandaşımız corona virüsün neden olduğu Covit-19 salgını ile hayatını kaybetti. 13 bin 340 vatandaşımız bu süreçte sağlığına kavuşurken şuanda tedavi gören vatandaşlarımızdan bin 909 tanesi yoğun bakımda bulunuyor. Ayrıca bin 33 vatandaşımızda solunum cihazına bağlı bulunuyor.

Bir Ay İçerisinde Virüsün Etkisinin Azalacağı Ön Görülüyor

Dün açıklanan rakamlar son birkaç güne özellikle pozitif test oranının yükselmesi ile biraz olumsuz gelse de genel tablonun oldukça iyimser olduğu ifade ediliyor. Başta Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca olmak üzere birçok uzman ülkemizin gösterdiği performansın oldukça iyi olduğunu ve önümüzde ki 10 günlük süreçte olumsuz bir dalgalanma yaşanmaması durumunda Ramazan bayramının çifte bayrama dönüşeceği ifade ediliyor. Bu noktada vatandaşlarımızın virüs ile mücadeleye devam etmeleri gerektiği ve alınan kurallara uyularak bunun başarılacağı ifade edildi.

Sağlık News

YORUM EKLE