Romatizmaya Ne İyi Gelir

romatizmanın sebep olduğu ağrıları azaltabilmek doğru ve düzenli beslenmeden geçer. Evinizde, elinizin altında olan bazı besinleri kullanarak doğal yollarla romatizmanın etkilerini kolayca azaltabilirsiniz. Peki romatizmaya ne iyi gelir?

Romatizmaya Ne İyi Gelir

Genelde yetişkinlerde ve 30 yaşından sonra görüldüğü düşünülen romatizma aslında her yaştan insanda görülebilen ve eklemlerde iltihaplı bir sıvının birikmesiyle ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. Kaslarda ve eklemlerde şiddetli ağrılar hissedilmesine sebep olan romatizmadan tamamen kurtulmak maalesef mümkün değildir. Bu sebeple romatizması olan kişiler düzenli ilaç tedavisi ve doktor kontrolü ile romatizmanın yol açtığı etkileri minimuma indirmeye çalışmaktadırlar.

ROMATİZMA NASIL GEÇER?

Romatizmanın kesin olarak çözüldüğü bir tedavi yöntemi ne yazık ki şu anda bulunanamıştır. Yani romatizmanın kesin bir tedavisi şu an için yoktur. Romatizma daha büyük problemlere yol açmaması için ilaç tedavisi ve düzenli doktor kontrolleri ile kontrol altında tutulmaktadır. Ömür boyu sürebilen bu rahatsızlık teşhis edildiği andan itibaren kontrol edilmelidir aksi halde ilerleyen zamanlarda hareket kısıtlanmalarına kadar gidebilecek problemlere yol açabilir.
Romatizmanın tedavisinde asıl amaç, hastalığın sebep olduğu semptomları en aza indirgeyerek hastanın rahatsızlıklarını minimize edebilmektedir. Bu sebeple romatizma tedavisinde genelde ağrı kesici ilaçlar kullanılmakta ve fizik tedavi yapılmaktadır. Fizik tedavi ağrıların azalmasına yardımcı olurken kişinin hareketlerinin kısıtlanmasını da engellemektedir.
 

Sağlık News

YORUM EKLE