Koronavirüse Karşı Doğal Korunma Yolları

Profesör Dr. Erdem Yeşilada Koronavirüse ve diğer bitkiler üzerinde etkili olan yeşil çay ve ada çayını şekersiz olarak hazırlanarak gargara yaparak önlem alabilirsiniz dedi. Açıklamaya ilişkin detaylar…

Koronavirüse Karşı Doğal Korunma Yolları

Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Erdem Yeşilada kovid-19 Koronavirüse karşı ağız, burun ve boğaz bölgesinin korunması gerektiğini belirtti. Bunun için ise bitki çayları ile gargara yapmalarını önerdi.

Kovid-19 korona virüsten korunmak için yiyecek ve içeceklerde ağza mikrop alındığını ve yapılması gereken şekersiz pastillerle korunmamız gerektiğini vurguladı. Virüsler, bakteriler biyofilme yapışarak çoğalabilmektedir. Burada yapılması gereken ağzın içerisine doğal ve şekersiz pastillerin kullanılması gerekiyor.

Erdem bunun yanı sıra nar, zencefil ve zerdaçalın içilmesinin etkisinin bulunmadığını bu sebeple doğru tavsiyelerle virüslerin azaltılması veya yok edilmesine kadar etkili olması için mutlak suretle ağız ve burun gargarasının yapılması sizler için elzemdir.

Çay içilmesi halinde midenize hızlı şekilde akıp gittiğinden dolayı virüse karşı etkisinin çok düşük olduğunu ancak adaçayı ve yeşilçayı gargara şeklinde günlük olarak 5,6 defa yapabilirsiniz açıklamalarında bulundu.

Sağlık News

YORUM EKLE