Koronavirüs Salgınına Yakalanmamak İçin 10 Önlem

Koronavirüs tüm dünyayı ele geçirmiş durumda. Şuan ülkemizde koronavirüsün'e rastlanmamıştır. Peki, korona virüsünden nasıl korunabiliriz? korona virüsünden korunmanın 5 yolu...

Koronavirüs Salgınına Yakalanmamak İçin 10 Önlem

Korona virüs tüm dünyada görülmeye devam ediyor. Her ülkenin korkulu rüyası haline gelen virüsün halen bir çözümü bulunmuş değil. Korona virüsüne yakalanmamak için bazı şeyleri yapmalı ve dikkatli olmalıyız. İşte, korona virüsünden korunmanmak için 5 önlem. 

1-Havluları Sık Sık Yıkayın 

Günümüzde çoğu insan tasarruf etmek amacıyla aynı havluyu veya bezi kullanabilir. Fakat bu durum her zaman güvenli olmayabilir. Havlular, özellikle  hasta insanlar tarafından kullanıldığı zaman mikropların yuvası haline gelebilir. Bu nedenden dolayı korona virüsünden korunmak ve diğer hastalardan korunmak için havluları sık sık yıkayın veya değiştirin.

2-Hasta Aile Üyelerini Evde Tutun 

Soğuk kış günlerinde kapalı yerlerde durmak hastalıkların yayılmasında oldukça etkilidir. Eğer siz veya başka birisi korona virüsü belirtileri gösteriyorsa dışarıdan uzak durunuz, tutmaya çalışınız. 

3-Düzenli Olarak Kullanılan Alanları Dezenfekte Edin 

Hasta insanların halka açık alanlardan uzak durması kadar sağlıklı insanlarında hastalıklı kişilerle temas kurmaktan kaçınması da önemlidir. Bu sebepten ötürü evinizde sürekli kullanılan eşyaları ve yerleri temizleyiniz. Bu sayede mikroplardan korunabilir ve corona virüsüne karşıda ufak bir önlem almış olabilirsiniz.

4-Vücudunuzu Susuz Bırakmayın 

Kendinizi sürekli kötü hissettiğiniz zaman vücudunuz daha fazla sıvı tüketimi yapmaya başlar ve bu sayede haberiniz olmadan sussuz kalabilirsiniz. Günde 8 bardak su içmeye özen gösteriniz. Şekerli ve kafeinli içecekleri çok tüketmeyiniz. Yeteri kadar su içerek bağışıklık sisteminizi güçlendirebilir ve corona virüsüne karşı dirençli olabilirsiniz.

5-Yüz Maskesi Kullanın 

Yüz maskeleri sağlıklı insanların yanı sıra hastalıklı insanlarında diğer insanlara  hastalık bulaştırmamak için kullanması gereken en önemli malzemelerden birisi. Corona virüsünün oldukça yaygın olduğu bu zamanlarda tedbir amaçlı maske takmanızı öneririz. Yukarı da ki adımları yaparak az da olsa önlem almış olursunuz. 

YORUM EKLE