Korona Virüsün Kaynağı Wuhan’da Tüm Hastalar İyileşti

Korona virüsün ilk kez çıktığı Çin’in Wuhan kentinde 3 bin 869 kişi hayatını kaybetti ve diğer tüm hastalar iyileşti. İşte tüm detaylar haberimizde...

Korona Virüsün Kaynağı Wuhan’da Tüm Hastalar İyileşti

Wuhan’da Salgın 4 Ayda Bitirildi

Dünyanın mücadele ettiği korona virüs salgını ilk olarak Aralık ayının sonunda Çin’in Wuhan kentinde balık pazarında çalışan bir kadında tespit edilmişti. Salgın önce Wuhan sonra Çin’i etkisi altına aldı. Buradan Uzakdoğu’ya, Avrupa’ya ve son olarak Amerika’ya yayıldı.

Virüsle mücadelede Çin’in yaşadığı deneyimler ve uyguladığı yöntemler dünya tarafından yakından takip edildi. Böylece salgının daha kısa sürede ve daha az kayıpla atlatılması amaçlandı. 
Çin Ulusal Sağlık Komisyonu yeni bir açıklama yaparak Wuhan’daki son hastanın da iyileşerek taburcu edildiğini açıkladı. Böylece Wuhan’da salgın 4 ayda tamamen bitirilmiş oldu. Bu süreçte Wuhan’da 46.452 kişi virüse yakalanmıştı ve 3.869 hasta hayatını kaybetti. Son hasta ise dün itibariyle taburcu edildi.

Salgınla mücadelesi sona eren Çin’de 82.827 kişi bu virüsü kaptı ve bunlardan 4.632’si hayatını kaybetti. Görüldüğü gibi Çin salgında erken önlem alarak yayılmasını önledi. Bu nedenle en çok vaka ve ölüm sayısı Wuhan’da gerçekleşti. Virüs ilk kez Çin’de görülmesine rağmen Avrupa ülkeleri ve Amerika’dan daha az kayıp verildi. Çin hükümetinin sıkı tedbirler alması ve bu tedbirlerin uygulanmasında takındığı sert tavır salgının az kayıpla atlatılmasında etkili olmuştur.

Sağlık News

YORUM EKLE