Kızılay Başkanlığı kan bağışına siyasilerden destek

Dünyayı saran ve Ülkemizi de esareti altına alın Covid-19 koronavirüs salgını sebebiyle Kızılay Başkanlığı kan stoklarında ciddi şekilde sıkıntı yaşandığını bu sebeple devlet yetkililerine ve vatandaşlara kan bağışı çağrısında bulundu…

Kızılay Başkanlığı kan bağışına siyasilerden destek

Kızılay Başkanlığı tarafından yapılan duyuru ile Türkiye’deki sağlık kuruluşlarında 7 bölge ve ayrıca şehirlerde bulunan kan merkezlerindeki kan stoklarının erimesi ile başta Ege Bölgesi olmak üzere bir çok bölgede kan stokları eridiğinden yeniden kan bağışının hızlanması gerektiğini vurgulayan Kızılay Başkanlığına Ak Parti ve Milliyetçi Harekat Partisinden destek geldi.

Kan Merkezlerindeki kan stoklarının tükenmesi İzmir’de Ak Parti İl Başkanı ve MHP İl Başkanları tarafından başta partililer olmak üzere tüm vatandaşlara kan bağışında bulunmaları için stand açarak Kan Merkezlerine kan bağışında bulunmalarını ve Ülkemizin bu zor zamanında hepimiz karınca misali bir şeyler yapmamız gerektiğini aktardılar.

Kan Merkezi Müdürü Doktor Gökay Gök kan ihtiyaçlarını okullarda, üniversitelerde, fabrikalarda, askeri hizmet merkezlerinde ve şehirlerin önemli noktalarında stantlar açarak vatandaşların yoğun şekilde geçiş güzergâhlarında kan bağışı hızlıca karşılanmaktaydı. Ancak covid-19 ile kan bağışı alımları durduğundan dolayı acil kana ihtiyaç duyan hastalarımız büyük sıkıntı çekmektedir.

Dr. Gökay Gök bu hastalarımız sizin yakınız hatta siz dahi olabilirsiniz. Lütfen kan bağışını göz ardı etmeyelim imkanlar doğrultusunda sağlıklı kişilerin ve sürekli kan verenlerin kan merkezlerine giderek kan bağışında bulunmalarını istedi.

Sağlık News

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2020, 01:56
YORUM EKLE