Gribe İyi Gelen İçecekler Nelerdir?

Havalarında soğumasıyla beraber grip kendini göstermeye başladı. Peki, gribe iyi gelen içecekler nelerdir?

Gribe İyi Gelen İçecekler Nelerdir?

Eylül ayının son zamanlarına doğru meydana gelen bu hava değişimleri bir çok hastalığa davetiye çıkarır. Bunlardan birisi ise griptir. Artan virüs ve bakterilere yakalanmadan önce uzmanlar bağışıklık sistemini güçlendirme uyarıları yapıyor. Kişinin günlük yaşantısını en çok etkileyen hastalıkların başında grip gelir. Grip virüsü kendini sürekli yenilemektedir. Bu sebepten ötürü bağışıklığın zayıflamaması için uzmanlar sağlıklı besin ve içecekler içilmesini önerir. Günümüzde insanlar genel olarak gribe yakalandığı zaman antibiyotiklere sarılır.

Fakat yapılan araştırmalar sonucunda gereksiz ve fazla antibiyotik kullanımın çok fazla zararının olduğu belirlenmiştir. Bu sebepten dolayı gribe yakalandığınız zaman doğada bulunan antibiyotik kadar etkili olan besinlerin tüketilmesi tavsiye edilir.

GRİPTEN KORUNMANIN DOĞAL YOLLARI

  • Her gün düzenli bir biçimde C ve D vitamini içeren besinleri tüketmek,
  • Soğan ve sarımsak gibi oldukça güçlü olan antibiyotikleri tüketmek,
  • Tavuk ve kemik suyu çorbaları içmek,
  • Günlük 2,5 litre su tüketmek,

GRİBE İYİ GELEN İÇECEKLER NELERDİR?

  1.  Bir su bardağının yarısına kadar limon suyu doldurun ve içerisine yarım çay kaşığı tuz ekleyin gerisine ise kaynar su koyun. Ilık olan bu karışımdan günde 3 ögün tüketmeye çalışın. 
  2. Yarım su bardağı su kaynatın.  İçerisine bir yemek kaşığı keçiboynuzu ve bir çay kaşığı karabiber ilave edin. Ilıktan biraz daha sıcak iken bu karışımı gece uyumadan tüketin. Bu karışım vücuttaki demir eğiliminin yükselmesine katkıda bulunarak, bağışıklı güçlendirir.
  3. Bir bardak sıcak suya zencefil, bal, limon ve karabiber  ilave ederek güzelce karıştırın. 5 Dakika kaynattıktan sonra 10 dakika dinlenmesi için birt yere bırakın. Daha sonra karışımı tüketin.
Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2019, 19:35
YORUM EKLE