Dünya'da Corona Virüste Vaka Sayıları Artıyor

Dünya genelinde son 15 gündür düşüş yaşayan ve birçok ülkede kontrol altına alınmaya başlayan Corona virüsünün yayılma hızının tekrar arttığı görülüyor...

Dünya'da Corona Virüste Vaka Sayıları Artıyor

Başta Almanya, İtalya, İspanya ve Türkiye olmak üzere pek çok ülkede corona virüs vakaları oldukça azalmış ve iyileşen hasta sayısının testi pozitif çıkan yeni hastalardan çok daha fazla olduğu görülmüştü. Fakat Türkiye’de dahil olmak üzere son birkaç günde dünyadan virüs ile ilgili kötü istatistiki veriler gelmeye başladı. 23 Mayıs itibari ile dünyada yeni corona virüse bağlı Covit -19 hasta vakası sayısı 95 bini geçtiği görüldü.

Ayrıca günde 4 binlerin altına düşen günlük corona virüs nedeniyle hayatını kaybeden kişi sayısının dün itibariyle tekrar 7 bin sınırına dayandığı bilgisi alındı. Uzmanlar bu durumun oldukça riskli olduğunu ve birçok ülkenin aceleci davranarak önlemleri gevşettiğini açıkladı.

Vaka Sayısında Ki Artık 2. Dalganın Habercisi Olabilir

Dünya Sağlık Örgütü yetkilileri de son 3 günde virüsün yayılma hızının tekrar arttığına işaret ederek önlemlerin bu hızda gevşetilmeye devam edilmesi durumunda ikinci Corona virüs salgının dalgasının kaçınılmaz olacağını açıkladılar. Şu itibari ile dünya genelinde Corona virüsünün en büyük etkiyi gösterdiği ülkeler arasında ABD, Rusya, Birleşik Krallık, Brezilya, Peru ve Hindistan yer alıyor.

Bu ülkelerde virüsün azalması bir yana son günlerde yayılma hızının arttığı belirtiliyor. Ülkemizde de son 15 gündür vaka sayısında ciddi bir düşüş yaşandığı görülüyor.

Sağlık News

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2020, 03:14
YORUM EKLE