Corona Virüsünde Kritik Eşik Aşıldı

Son dönemde umut verici aşı haberlerinin geldiği corona virüsü salgınında dünya genelindeki vaka sayısında kritik eşik olan 1 milyon sayısının aşıldığı görülüyor...

Corona Virüsünde Kritik Eşik Aşıldı

Ölümcül corona virüsü ne yazık ki dünya genelinde ki yayılma hızını arttırarak devam ediyor. Başta ABD olmak üzere ülkelerin yaptıkları test sayılarını arttırması ile birlikte corona virüsü görülen vaka sayısı 1 milyonu açtı. Uzmanlar 2 milyon vaka sayısına ise çok daha hızlı ulaşacağını tahmin ediyor. Virüsün neden olduğu Coivd-19 hastalığı nedeniyle şuana kadar 54 binin üzerinde kişi hayatını kaybetti.

Dünya genelin 214 binden fazla hasta iyileşirken virüs nedeniyle yoğun bakımda olan ve durumu kritik olan hasta sayısının 37 binin geçmesi morallerin bozulmasına neden oldu. Ayrıca her ne kadar aşı çalışmalarında büyük yol kat edilse de sağlık uzmanları aşının piyasaya sürülmesinin en iyi ihtimalle aylar sürece ve bu sırada ölü sayısının çok daha artacağından endişe ediyor.

Türkiye’de Salgın Giderek Yayılıyor

Uzun bir süre corona virüsünün ülkemize girmemesi için yoğun bir mücadele sergilenmişti. Fakat virüsün ülkemize girmesi ile birlikte yayılmasının oldukça fazla olduğu görüldü. Dün akşam Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklanan verilere göre ülkemizde 2456 yeni vaka görülürken toplam vaka sayımız 18 bin 315 oldu. Ayrıca dün şimdiye kadar olan en yüksek ölüm rakamı açıklandı. 79 vatandaşımızın hayatını kaybetmesiyle toplam corona virüs nedeniyle yaşamının yitiren vatandaşımızın sayısı 356 oldu.  1101 kişide yoğun bakımda bulunuyor. Önümüzdeki dönemde evde kal çağrılarına tam uyulmaması halinde artan test sayıları ile birlikte durumunda daha da vahim hale gelmesinden korkuluyor.

Sağlık News

YORUM EKLE