Corona Virüsü Yayılmaya Devam Ediyor! Son Dakika

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve hayatı felç eden ölümcül Corona virüsünün Türkiye’deki yayılma hızı endişe verici bir seviyeye geldi.

Corona Virüsü Yayılmaya Devam Ediyor! Son Dakika

Başta Sağlık Bakanı Fahrettin Koca olmak üzere tüm devlet yetkililerinin ülkemizde ölümcül Corona virüsünün gelmemesi için giriştikleri büyük mücadele ilk başlarda başarılı oldu. Fakat daha sonra ki aşamada hem virüsün dünya çapında yayılması hem de vatandaşlarımızın bilinçsizce hareket etmesi nedeniyle bu virüs ülkemiz de de her geçen gün yayılmaya ve can almaya başladı. Sağlık Bakanı her gün virüs ile ilgili yaptığı bilgilendirme açıklamasına göre 23 Mart tarihi ile son 24 saatte ülkemizde yapılan 3672 testten 293 kişinin testinin pozitif çıktığı ve 7 vatandaşımızın da hayatını kaybettiği açıklandı. Böylece ülkemizdeki toplam vaka sayısı 1529 kişiye virüs sebebiyle hayatını kaybeden vatandaşlarımızın toplam sayısı ise 37 oldu.

Önümüzde Ki Günlerde Test Sayısı Artıyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada Çin’den alınan erken tanı testleri ile birlikte önümüzde ki günlerde test sayısının 15 binlere kadar çıkacağını açıkladı. Ülkemizde şimdiye kadar yapılan testlerde ortalama yüzde 8 ile 9 arasında pozitif kanı çıkıyor. Bu doğruluda önümüzdeki günlerde hastalık teşhisi konan kişi sayısının artmasından endişe duyuluyor. Bu sebeple vatandaşlarımızdan sokağa çıkmama konusuna büyük bir önem vermeleri tekrar hatırlatılıyor.

Sağlık News

YORUM EKLE