Çin'den Corona Virüsün'den Ölenleri Yakın Emri!

Çin yönetiminden şok edici bir karar çıktı. Çin, korona virüsünden ölenlerin cesetlerinin toprağa defnedilmesini yasaklayarak, yakılmasını emretti.

Çin'den Corona Virüsün'den Ölenleri Yakın Emri!

Çin Sivil İşler Bakanlığı ve Kamu Güvenliği Bakanlığı, Ulusal Sağlık Komisyonu’nu, korona virüsüne yakalanarak ölen kişiler için katı bir karara imza attı. Bu karara göre, virüsün yayılmasını kontrol etmek için, corona nedeniyle ölen insanlar gömülmeyecek, yakılacak. Yakılma işlemi belirlenen bazı yerlerde gerçekleştirilecek. Tüm bunların yanı sıra cenaze törenleri yapılmayacak, cesetler dezenfekte edilmeyecek. Tıbbi çalışanların mühürlemiş olduğu torbalardaki cesetler krematoryumlara teslim etmek için özel araçlarla taşınacak ve yakılacak.

VİRÜS'TEN ÖLEN SAYISI GÜN GEÇTİKÇE ARTIYOR

Hubei eyaleti yetkilileri belli bir süre boyunca tüm evlilik kayıtlarının askıya alınacağını açıkladı. Çin'in son paylaşmış olduğu rakamlara göre ölü sayısı 305'e yükselirken, salgından etkilenenlerin sayısı 14 bin 380’e  çıktı. Ayrıca salgın bir çok ülkede de kendisini göstermeye başladı. Bugün itibariyle Çin dışında ilk kez Finlandiya'da   bir kişi bu virüs nedeniyle hayatını kaybetti. 

VİRÜS 14 ÜLKE'YE BULAŞMIŞ DURUMDA

Şu zamana kadar gelen resmi verilere göre, Çin ana karası dışında virüs Tayvan'da görülürken, bölge ülkeleri Tayland, Güney Kore, Japonya, Singapur, Vietnam, Malezya, Kamboçya, Sri Lanka ve Nepal'de göründü. Bunun yanı sıra Çinliler'in Avrupa'ya seyahat etmesi nedeniyle virüs Fransa, Kanada, ABD, Avustralya ve Almanya'ya gibi ülkelere de sıçramış durumda. Ülkemizde ise henüz bir kesin bir virüs vakası bulunmamaktadır. 

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2020, 21:48
YORUM EKLE