Bilim Kurulu Üyesi Coronavirüsü Tepe Noktası Görülebilir

Dünyayı etkisi altına corona virüsünde oldukça başarılı bir performans sergileyen ülkemizde Bilim Kurulu üyesinden corona salgını ile ilgili çok önemli açıklamalar geldi...

Bilim Kurulu Üyesi Coronavirüsü Tepe Noktası Görülebilir

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Ateş Kara corona virüsü ile ilgili olarak oldukça önemli ve umut veren açıklamalarda bulundu. Bu doğrultuda ülkemizde ki vaka sayısının 1 haftalık süreçte 4 ile 5 bin arasında sabitlendiği açıklayan Bilim Kurulu Üyesi Prof. Ateş Kara bu durumun oldukça iyi olduğunu ve ön görü açısından önlerindeki 10 günlük süre zarfında virüsün tepe noktasını görerek daha sonrasında yavaş yavaş azalmaların olacağını açıkladı.

Bu noktada sosyal mesafe ve diğer kurallara uymanın oldukça önemli olduğunu ve vatandaşlarımızın kesinlikle rehavete kapılmaması gerektiği ifadelerini kullandığı görüldü. Bilim Kurulu Üyesi Prof. Ateş Kara dünyada bazı ülkelerin bu hatayı yaptığını ve sonucunda virüsün yayılma hızının tekrar arttığını bununda yaklaşık 1 aylık bir zaman kaybına neden olduğunu ifade etti.

Bayrama Kadar Rahatlama Olacak

Bilim Kurulu üyelerinin ortak düşüncesi ise sürecin böyle devam etmesi ve halkımızın önlemlere bu şekilde uymaya devam etmesi durumunda Ramazan bayramına kadar ülkemizde rahatlama olacağı ve virüs ile mücadelede büyük bir aşama kaydedileceği ifade ediliyor. Bu anlamda başta okullar olmak üzere alınan önlemlerin Ramazan Bayramına kadar devam edeceği ve Haziran ayı ile birlikte normalleşme sürecinin başlayacağı ön görülüyor.

Sağlık News

YORUM EKLE