Bakan Kocadan Açıklama Geldi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde bütün çabasını ve zamanını kadın, erkek bütün vatandaşların sağlıklı nefes alabildiği günlere ulaşması için yoğunlaştırdığını belirtti…

Bakan Kocadan Açıklama Geldi

Bu alanda çok değerli birikimler ortaya koyan KADEM'in, "Toplumsal Cinsiyet Adaleti" başlığı altında düzenlediği kongrelerden 7'ncisinin salgın koşullarında, tedbirlere uyularak bugün gerçekleştirildiğini hatırlatan Bakan Koca, şöyle devam etti:

"KADEM temsilcilerini tebrik ediyorum. Hem salgınla mücadelemizde tedbirlere uyumda gösterdikleri hassasiyet hem de salgının adaleti savunma mücadelelerini durdurmasına fırsat vermedikleri için ayrıca teşekkür ediyorum. Koca, salgının aile ve sosyal hayatta karşılaşılan sorunlarda en belirleyici etken haline geldiğine dikkati çekerek, "Pandemi öncesinde de kadın hakları konusundaki aksaklıklar ve kadına yönelik şiddet sorunu, Türkiye'nin öncelikli mücadele başlıklarından biriydi." dedi

Kongrenin ana teması bakımından salgının kadınlarımızın hayatına etkisi konusu, çok değerli katılımcıların ve Sayın Bakanımızın uzmanlık sahasına giren boyutlar içeriyor.

Takdir edersiniz ki Sağlık Bakanı olarak bütün çabamı ve zamanımı, kadın, erkek bütün vatandaşlarımızın sağlıklı nefes alabildiği günlere ulaşması için yoğunlaştırmış durumdayım.

Dolayısıyla böylesi bir zaman diliminde, salgının kadınlarımız üzerindeki etkileri hakkında derinlemesine bir analize sahip olduğumu söyleyemem. Ancak burada ortaya konulacak birikimlerin hepimiz için yol gösterici değerde olacağından kuşku duymuyorum.

Zira KADEM, Türkiye'de kadınlarımızın temel sorunlarıyla mücadelede ve insan olmanın onurunu koruyarak kadın haklarını geliştirmede bugüne kadar çok önemli ve değerli bir rol üstlenmiştir."
 

Sağlık News

YORUM EKLE