Türkiye Geneli İtfaiye Alımı

Yayımlanan personel alımı ilanlarına göre Türkiye Geneli İtfaiye Alımı başladı. Başvuru bilgileri ve detaylar haberimizin devamında…

Türkiye Geneli İtfaiye Alımı


Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine başvuru için adayların İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, İtfaiyecilik ve Sivil Savunma, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik önlisans programlarının birinden mezun olmaları gerekmektedir. KPSS ile ilgili olarak da hem kadın hem de erkek adayların başvuru yapabileceği itfaiye eri alımında en az 60 puan şartı bulunuyor.

İtfaiye Eri Alımlarında Boy - Kilo - Ehliyet Şartı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi 75 itfaiyeci alımı için adaylardan boy ve kilo şartı istenmektedir. tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması gerekiyor. Ayrıca C sınıfı ehliyet şartı da bulunmaktadır.

Başvuru Süreci

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine itfaiye eri alımı için adaylar başvurularını 15 Şubat 2021 itibarıyla yapabilecekler. Başvurular için açıklanan son tarih ise 19 Şubat 2021 olarak açıklandı. Adaylar başvurularını boy ve kilo ölçümü olduğundan şahsen yapacaklar. İkametgah şartı olmamakla beraber Türkiye geneli tüm adaylar KPSS 60 puanla başvuru yapabilir.
Başvuru formu Belediye sağlık personeli gözetiminde boy ve kilo ölçümünü yapmak üzere "Elazığ Yolu Yenişehir Mahallesi Yenişehir/Diyarbakır adresinde bulunan Ali Emiri Toplantı Salonuna (Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Ana Hizmet Binasının Arkası)" yapılacak. Başvurular şahsen müracaat edilerek boy ve kilo ölçümü aşamasında tamamlanacaktır açıklamasına yer verildi.
 

Sağlık News

YORUM EKLE