Sağlık Bakanlığı Personel Alımı

Yayımlanan personel alımı ilanlarına göre Sağlık Bakanlığı Personel Alımı yapıyor. Başvuru bilgileri ve detaylar haberimizin devamında…

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı

Sağlık Bakanlığına Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS şartı olmadan yeni danışman personel alımları için iki farklı ilan yayımlandı. Personel alımları “sağlık sisteminin güçlendirilmesi projesi” kapsamında gerçekleştirileceği duyuruldu. Memur Alımı olarak hazırladığımız bu haberimizde Sağlık Bakanlığına yeni personel alımlarına dair süreci ve başvuru şartlarını bulabilirsiniz.

Proje kapsamında Sağlık Bakanlığına “teknik dil tercümanı danışmanı alımı” ile “çevre uzmanı danışmanı alımı” gerçekleştirilecek.

Tercüman alımı için başvuracak adayların mezuniyet şartı istenen bölümler şu şekildedir: Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, İngiliz Dili ve Edebiyatı, İngilizce Öğretmenliği, İngiliz Dilbilimi veya İngilizce Mütercim-Tercümanlık Bölümleri mezunları başvurabilir. Tecrübeye dair özel hükümler de yer almakla beraber başvuru kılavuzundan ilgili tüm şartlara ayrıca erişim sağlanabilir.

Askerlikle ilişiği bulunmamak ve tercüme konusunda tecrübe gibi şartlar da aranmakla beraber başvuru kılavuzunda tüm detaylara ayrıca erişim sağlayabilirsiniz. Uzman alımı için başvuracak adayların mezuniyet şartı istenen bölümler şu şekildedir: Çevre mühendisliği veya inşaat mühendisliği, iş sağlığı ve güvenliği veya ilgili alanlarda 4 yıllık lisans mezuniyeti isteniyor.
 

Sağlık News

YORUM EKLE