Meteoroloji Personel Alımı Yapıyor

Yayımlanan personel alımı ilanlarına göre Meteoroloji personel alımı yapıyor. Başvuru bilgileri ve detaylar haberimizin devamında…M

Meteoroloji Personel Alımı Yapıyor

Yayımlanan personel alımı ilanlarına göre Meteoroloji personel alımı yapıyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğünün yayınlamış olduğu ilana göre bünyesinde istihdam edilmek üzere KPSS puanı ile 6 Sözleşmeli personel alımı yapılacak. Başvuru yapacak adalar için Kılavuz yayınlandı. Kılavuza ulaşmak için haberimizin en altına bakabilirsiniz. Meteoroloji Genel Müdürlüğü resmi gazetede yayınladığı ilana göre bünyesine 6 adet daimi nitelikte memur alımı yapılacaktır.

Başvuru Şartları;

•    Adaylar Mühendislik bölümünden Lisans ile eğitimlerini bitirmiş olmaları gerekmektedir.
•    KPSS B sınıfı önem gösterilecek olup KPSS puanı 50 den düşük olan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.
•    Kamu kurum ve kuruluşlarında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre sözleşme
•    Kamu kurum ve kuruluşlarında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre sözleşmeli personel statüsünde çalışmakta iken; hizmet sözleşmeleri sona erenler ve bu kılavuzdaki sözleşmeli pozisyonlara yerleştirilmek üzere tercih yapanlar hakkında 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 1 inci maddesinin 3 ve 4 üncü fıkralarında (*) yer alan hükümlerin uygulanacağı göz önünde bulundurulmalıdır.
•    Eş veya sağlık durumu nedeniyle yer değişikliği talebinde bulunmakla beraber; geçiş yapacağı hizmet birimi bulunmaması, birim bulunmakla beraber o birimde aynı unvan ve niteliği haiz boş pozisyon bulunmaması veya en az bir yıllık fiili çalışma şartını karşılayamaması nedenlerinden herhangi birine bağlı olarak, Ek 3 üncü maddenin (b) veya (c) bendi hükmü kendilerine uygulanamayanlardan, tek taraflı feshedenler, bir yıllık süre şartına tabi tutulmadan yeniden istihdam edilebilirler.”
 

Sağlık News

YORUM EKLE