MEB 20 Bin Öğretmen Alımı

Milli Eğitim Bakanlığı 20 Bin kişilik Kontenjana Öğretmen Personel atama duyurusu yaptı. Başvurular için Başvuru şartları ve tüm detaylar haberimizde hazırladık…

MEB 20 Bin Öğretmen Alımı

Başvuru yapmak isteyen adaylar için "Ön Başvuru" ve "Tercih Başvurusu" olmak üzere iki aşamada gerçekleştirilecektir.

Adaylar Ön başvurularını 15 Mart 2021 tarihi ile 26 Mart tarihleri arasında alınacak.
Başvuru Yapacak adaylar Belirtilen tarihler arasında haberimizin en altında bulunana başvuru ekranı veya haberimizin en altında bulunana başvuru kılavuzunda yer alan adrese başvurularını online olarak yapılacaktır.

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşıma, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olma, atama yapılacak alana uygun olmak, Yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanların yurt içindeki yükseköğretim kurumlarına veya programlarına denkliği kabul edilmiş olmak, 2019 veya 2020 yılı KPSS atanacağın alan puan türüne göre en az 50 veya üzerin puan almış olma, memurluğundan veya öğretmenlik mesleğinden çıkarılmayı gerektiren bir ceza almamış olmak, sözleşmeli öğretmen olarak çalışmıyor olma şartları ile 20 Bin Öğretmen Ataması gerçekleştirilecektir. 

 Bakanlığımıza bağlı resmi eğitim kurumlarında görev yapmak üzere sözleşmeli öğretmen atama işlemi, aşağıda yapılan açıklamalar çerçevesinde yapılacaktır. Atama işlemleri, "Ön Başvuru" ve "Tercih Başvurusu" olmak üzere iki aşamada gerçekleştirilecektir.
 

Sağlık News

YORUM EKLE