Kültür Bakanlığı Personel Alımı

Yayımlanan personel alımı ilanlarına göre Kültür Bakanlığı Personel Alımı yapıyor. Başvuru bilgileri ve detaylar haberimizin devamında…

Kültür Bakanlığı Personel Alımı

İlan şartlarını taşıyan adaylar, ilanın Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) internet sitesinde yayımlandığı tarihten (18 Şubat 2021) itibaren 5 gün içinde esube.iskur.gov.tr internet adresinden "İş Arayan" linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvurularını yapabilir. (posta veya e-posta yolu ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir).

En az ortaöğretim mezunu olmak, En az 2 yıl tecrübeli olmak, 5188 sayılı kanun gereği Özel Güvenlik Temel Eğitimini başarı ile tamamlamış olmak, Valilik tarafından düzenlenen Özel Güvenlik Kimlik (silahlı) Kartına sahip olmak (Kimlik geçerlilik süresi dolanlar için yenileme eğitiminin yapılmış olması gerekmektedir.), Güvenlik işi yapmaya engel sağlık sorunu bulunmamak, sağlık durumunu Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun Uygulanmasına İlişkin Yönetmelik’in Sağlık Şartları başlıklı 18 inci maddesinde belirtilen hususları kapsayacak şekilde “özel güvenlik görevlisi olur” şeklinde Sağlık Kurulu Raporu (heyet) ile belgelemek, Kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına mahkum olmamak. Koruma ve Güvenlik Görevlisi olarak başvuruda bulunan erkeklerde 175 cm, kadınlarda 165 cm’den kısa boylu olmamak, boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 10’dan fazla, 15’ten az olmamak, (Örneğin;180 cm boyunda olan bir adayın kilosunun 80+10=90’dan fazla, 80-15=65’ten az olmaması) şartları aranmaktadır.

Temizlik Görevlisi için aranan nitelikler (15 personel) En az ortaöğretim mezunu olmak, Temizlik işlerinde görevlendirilmesine engel hali bulunmamak ve En az 2 yıl tecrübesi bulunmak şartları aranmaktadır. Makine Bakımcı için aranan nitelikler (2 personel) 2 yıllık eğitim veren meslek yüksek okullarının makine bölümünden mezun olmak ve En az 2 yıl tecrübesi bulunmak şartları aranmaktadır.

Sağlık News

YORUM EKLE