Karadeniz Teknik Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı

Karadeniz Teknik Üniversitesi sözleşmeli personel alacağını bildirdi. Sağlık teknikeri, röntgen teknisyeni, laborant ve hemşire alacak. Detaylar ve başvuru şartları haberimizin devamında…

Karadeniz Teknik Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı

KATÜ tarafından Aile Çalışma’ ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının resmi internet sayfası  üzerinden  yayımlanan ilanda sözleşmeli personel alınacağını bildirildi. Bu ilana göre laborant, röntgen teknisyeni, hemşire ve sağlık teknikeri kadrolarına personel alımı yapılacağı saptandı. 7 Aralık 2020 ilan için son başvuru tarihidir. 


Başvuru Genel Şartları
a - İlana müracaat edecek adayların 657 sayılı kanunun 48. maddesinde belirtilmiş olan şartlara haiz olmaları gerekmektedir.
b - Türk Ceza Kanunu’nun 53. Maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile kasten işlenen bir suçtan dolayı 1(bir) yıl veya daha fazla süre ile hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, Milli Savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hile, iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahküm olmamak
d – Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilişiği bulunmamak
e - Adaylar mezuniyetine göre; 2020 KPSS Lisans (B) grubu 2018 KPSS Önlisans (B) grubu ve 2018 KPSS Ortaöğretim (B) grubu sınavına girmiş bulunmalıdır.
f - Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmaları gerekmektedir.

Karadeniz Teknik Ünivesitesi Farabi Hastanesi Başhekimliği (Özel Bütçe), 657 Sayılı Kanunun 4/B maddesi, 06.06.1978 tarihli ve 7/15454 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan esaslar ile ek ve değişikliklerine göre istihdam edilmek üzere, aşağıdaki belirtilen ünvanlarda yazılı veya sözlü sınav yapılmaksızın ''Ortaöğretim” 2018 KPSS (B) grubu sınavı ile (KPSSP94); Önlisans 2018 KPSS (B) grubu sınavı ile (KPSS93); "Lisans" 2020 KPSS (B) grubu sınavı ile (KPSSP3) puan türü esas alınarak sıralama ile alım yapılacağını belirtti.


KATÜ tarafından yayımlanmış olan bu ilan için başvurular 23 Kasım 2020 tarihinde başlayacak  7 Aralık 2020 tarihinde son bulacaktır.. Başvurular Karadeniz Teknik Üniversitesi Personel Dairesi Başkanlığının personelilan.ktu.edu.tr/ adresinden yapılacaktır.

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2020, 02:36
YORUM EKLE