Gençlik Ve Spor Bakanlığı KPSS 60 Puanla Memur Alımı

Gençlik Ve Spor Bakanlığının yayınlamış olduğu ilana göre bünyesinde istihdam edilmek üzere KPSS 60 Puan şartıyla 25 personel alımı yapılacak. İşte Detaylar…

Gençlik Ve Spor Bakanlığı KPSS 60 Puanla Memur Alımı

Gençlik Ve Spor Bakanlığının yayınlamış olduğu ilana göre bünyesinde istihdam edilmek üzere KPSS 60 Puan şartıyla 25 personel alımı yapılacak.

Başvurular 08 Şubatta başlayacaktır.

Başvurular 15 Şubatta sona erecektir.

Başvuru Şekli:

basvuru.gsb.gov.tr adresi üzerinden “Gençlik ve Spor Uzman Yardımcılığı Yarışma Sınavı Başvuru Formu” nu online olarak yapılacaktır.

İlan Metni.

Başvuru Şartları:

1.    Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı ilanına başvuracak tüm adayların Türk vatandaşı olması gereklidir.
2.    Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı ilanına başvuracak tüm adayların kamu haklarından mahrum bulunmamak,
3.    Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı ilanına başvuracak tüm adayların Yükseköğretim kurumlarından en az lisans düzeyinde mezun olma olması gereklidir.
4.    Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı ilanına başvuracak tüm adayların görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmaması gereklidir.
5.    Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı ilanına başvuracak tüm erkek adayların  askerlikle ilgisi bulunmaması ya da askerlik çağına gelmemiş bulunması veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olması gereklidir.
6.    Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı ilanına başvuracak tüm adayların  ÖSYM   tarafından   2019   ve   2020   yıllarında   yapılan   Kamu   Personeli   Seçme Sınavlarında, aşağıdaki  öğrenim dallarına göre belirlenen puan türlerinden en az 60 (altmış) puan almış olması gereklidir.
7.    Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı ilanına başvuracak tüm adayların yarışma sınavının yapılacağı yılın Ocak ayının birinci günü itibariyle otuz beş yaşını doldurmamış olması gereklidir. (www.kariyerkamu.com haberidir)
8.    Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı ilanına başvuracak tüm adayların Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik aylığı almaması  (Dul ve yetim aylığı hariç) olması gereklidir.
9.    Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı ilanına başvuracak tüm adayların görevini devamlı yapmaya engel hastalığı bulunmama gereklidir.
10.    Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı ilanına başvuracak tüm adayların tam zamanlı çalışmaya engel durumu bulunmaması gereklidir.

Başvuru Şartlarıdır.

Sağlık News

YORUM EKLE