Devlet Kurumuna 50 Memur Alımı

Devlet Kurumu olan Ticaret Bakanlığının yayınlamış olduğu ilana göre bünyesinde istihdam edilmek üzere 50 memur alımı ilanı yayınlandı. İşte detaylar…

Devlet Kurumuna 50 Memur Alımı

Devlet Kurumu olan Ticaret Bakanlığının yayınlamış olduğu ilana göre bünyesinde istihdam edilmek üzere 50 memur alımı ilanı yayınlandı.

Başvuru şartları:

1.    657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yer alan şartları taşımak,
2.    Giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak (01.01.1986 ve daha sonra doğanlar başvurabilecektir.)
3.    Üniversitelerin en az dört yıllık eğitim veren siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme veya mühendislik fakülteleri ve/veya yüksekokullar ile diğer fakültelerin yukarıda belirtilen öğrenim dallarından birinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak, (Adayların, söz konusu bölümlere denk sayılan bölümlerden mezun olmaları halinde YÖK tarafından onaylanmış denklik belgelerini jpeg formatında tarayarak müracaatları sırasında Bakanlığımız internet sitesinden ulaşacakları talep formuna eklemeleri gerekmektedir.
4.    Sağlık durumu açısından her türlü iklim ve yolculuk şartlarında görev yapabilecek durumda olmak, d) ÖSYM tarafından 2019 ve 2020 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından, yukarıdaki tabloda belirtilen ilgili KPSS puan türünden 70 ve üzeri puan almak,
5.    Başvuru yapacak adaylardan 100 TL sınav ücreti tahsil edilecek olup sınav ücretini yatırmayan adaylar sınava alınmayacaktır. Sınav ücretini yatırıp da yazılı sınava katılmaya hak kazanamayan adaylara yatırdıkları tutar iade edilecektir.

Başvuru bilgileri:

Ticaret Bakanlığının yayınlamış olduğu ilana göre bünyesinde istihdam edilmek üzere 50 adet memur alımı ilanı yayınlandı.

Başvurular 02 Şubat 2021 tarihinde başlayacaktır.

Başvurular 12 Şubat 2021 tarihinde bitmiş olacaktır.

Alım Adeti: 50 kişi

Alımı yapılacak unvan:  Ticaret Denetmen Yardımcısı

Bakanlığımız kurumsal internet sitesinden (www.ticaret.gov.tr) gerçekleştirilecek olup duyuruda belirtilen süre içinde elektronik ortamda yapılmayan başvurular dikkate alınmayacaktır. Adaylar söz konusu bölümlerden yalnızca birisi için başvuruda bulunabileceklerdir.

İlan Metni.

Sağlık News

YORUM EKLE