Devlet Hava Meydanlarına Personel Alımı Yapılacak

Yayımlanan personel alımı ilanlarına göre Devlet Hava Meydanlarına personel alımı yapılıyor. Başvuru bilgileri ve detaylar haberimizin devamında…

Devlet Hava Meydanlarına Personel Alımı Yapılacak

Yayımlanan personel alımı ilanlarına göre Devlet Hava Meydanlarına personel alımı yapılıyor. Devlet Hava Meydanları İşletmesi “DHMİ” Genel Müdürlüğü memur alımları için başvurular 8-26 Şubat 2021 tarihleri arasında yapılabilecektir.

DHMİ’nin iş başvuru ekranından direkt olarak adaylar başvurularını yapabilirler. Adayları başvurularla ilgili aşağıdaki tüm belgeleri sisteme yüklemeleri gerekiyor. Başvurular çevrim içi olacağından şahsen veya farklı şekilde başvuru yapılmayacaktır.

Başvuru Şartları

Adayların DHMİ memur alımına başvuru için başvuru genel ve özel şartlarını taşıması gerekiyor.

ICAO ANNEX'l kriterlerine uygun "Hava Trafik Kontrolörü olur" ibareli sağlık raporu almak, Hava/yer ve yer/yer sesli iletişiminde, yanlış anlamalara ve aksamalara yol açabilecek belirgin bir aksan veya lehçe, dilde pelteklik, gizli kekemelik ve aşırı heyecan sahibi olmamak, Son başvuru tarihi itibarıyla, son beş yıl içerisinde İngilizce Yabancı Dil Sınavından en az ‘C’ düzeyinde puan aldığını belgelemek, Geçerli bir Hava Trafik Kontrolör Lisansına sahip olmak gerekiyor. Fakülte veya 4 yıllık yüksekokul mezunu olmak şartı aranmaktadır.

Ayrıca 2020 yılı KPSS’den P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartı aranıyor.
 

Sağlık News

YORUM EKLE