Ankara Üniversitesi 119 Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımı

Yayımlanan personel alımı ilanlarına göre Ankara Üniversitesi 119 Sözleşmeli i Sağlık Personeli Alımı yapıyor. Başvuru bilgileri ve detaylar haberimizin devamında…

Ankara Üniversitesi 119 Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımı


Yayımlanan personel alımı ilanlarına göre Ankara Üniversitesi 119 Sözleşmeli i Sağlık Personeli Alımı yapacak. İlana göre Üniversite 90 Hemşire ve 10 farklı unvanda 119 sözleşmeli personel alımı yapıyor.

Başvuru Genel Şartları:

•    657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşımak.
•    2020 KPSS (B)gurubu sınavlarından lisans mezunları için KPSSP3, önlisans mezunları için KPSSP93, ortaöğretim mezunları için KPSSP94puanı esas alınacaktır.
•    Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.
•    Gerçeğe aykırı belge verenler ya da beyanda bulunanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Atamaları yapılmış ise atamaları iptal edilecektir. Kurumumuzca kendilerine bir ücret ödenmiş ise bu ücret yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.
•    Başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesinin “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler” hükmü gereğince bu maddeye aykırı durumu tespit edilenler hakkında işlem yürütülmeyecektir.
Başvurular 3 Mayıs 2021 tarihinde başlamış olup 17 Mayıs 2021 tarihinde bitmiş olacaktır. https://pbs.ankara.edu.tr/basvuru web sayfası üzerinden online yapılacaktır.

Gereken Belgeler ;

•    Biyolog (2) Pozisyonu için;  Uluslararası Akreditasyon Sertifikasına sahip Akraba Dışı Kordon Kanı Bankasında en az 3yıl çalıştığına dair çalışma belgesini ve bu hizmete ait (e-devlet üzerinden; SGK Tescil ve Hizmet Dökümü / İşyeri Unvan Listesi-Dosya indir butonu ile elektronik indirilerek PBS sistemine yüklenecektir.) SGK hizmet dökümü eklenecektir.-Uluslararası Akreditasyon Sertifikası eklenecektir.
•    Diyetisyen Pozisyonu için;-Yataklı tedavi kurumlarında en az 3 yıl klinik ve en az 3 yıllık klinik Nutrisyon konusunda çalıştığına dair çalışma belgesini ve bu hizmete ait (e-devlet üzerinden; SGK Tescil ve Hizmet Dökümü / İşyeri Unvan Listesi-Dosya indir butonu ile elektronik indirilerek PBS sistemine yüklenecektir.) SGK hizmet dökümü eklenecektir
•    Eczacı kadrosuna başvuranlar özgeçmişlerini (cv) ekleyeceklerdir

Sağlık News

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2021, 00:49
YORUM EKLE