Adalet Bakanlığı Psikolog Alımı Yapacak

Yayımlanan personel alımı ilanlarına göre adalet bakanlığı personel alımı yapıyor. Başvuru bilgileri ve detaylar haberimizin devamında…

Adalet Bakanlığı Psikolog Alımı Yapacak

Adalet Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatlarında adli ve idari yargı birimleri ile Ceza ve Tevkifevleri CTE Genel Müdürlüğü için 11 bin 484 kadroya sözleşmeli personel alımı başvuruları 4 farklı ilanla alınmaya başladı. Öte yandan 4 Mart 2021 tarihi itibarıyla da 3 farklı başvuru kılavuzu 1500 kamu işçisi alımı için resmi gazetede yayımlandı.

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül Ocak ayında yaptığı açıklamasında 13 bin 202 kamu personeli sözleşmeli memur ve işçi alımları yapılacağını açıklamıştı. Özellikle de zabıt katibi, mübaşir, İKM ve psikolog branşlarına alımlar yapılacağı belirtilmişti.

Bu kapsamda açıklanan kadrolardan sadece PSİKOLOG alımı için ilan yayımlanmadı. Psikolog branşına atama bekleyen ve açıklanan kontenjanlar dahilinde başvuru kılavuzunu bekleyen adaylar adına konuyu gündeme getiriyoruz.

Psikolog alımı ilanı da yayımlanınca sizleri anında bilgilendirmeye devam edeceğiz. Adalet Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatları için zabıt katibi alımları, mübaşir alımları, teknikeri teknisyen, destek personeli alımları, koruma ve güvenlik görevlisi alımları ile icra katibi gibi branşlarda personel alımı başladı.

Öte yandan CTE için de infaz ve koruma memuru İKM “gardiyan” alımı başta olmak üzere çeşitli branşlarda sözleşmeli kamu personeli alımı için başvuruları almaya başladı.
Bugün yayımlanan 1500 kamu işçisi alımı ilanı ile birlikte Adalet Bakanlığı ve Ceza Tevkifevleri CTE  için toplam alınacak personel sayısı da belli oldu. 13 bin 202 kadrodan 12 bin 984 kadro için branşlar bazında kontenjanların tamamı açıklandı. Geriye 218 kadro kaldı.
 

YORUM EKLE