Yeni Koronavirüs Kısıtlamaları Gelecek mi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan sınırlamalara devam etmek ve hatta belki ilave tedbirler almak zorunda kalınabileceğini söyledi. Devam eden koronavirüs salgını kapsamında yeni kısıtlamalar mı geliyor?

Yeni Koronavirüs Kısıtlamaları Gelecek mi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan sınırlamalara devam etmek ve hatta belki ilave tedbirler almak zorunda kalınabileceğini söyledi.
Cumhurbaşkanı ve aynı zamandaAK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin, Kastamonu Burdur, Gümüşhane, Isparta ve Sinop 7. Olağan İl Kongreleri’ne video konferans yöntemi ile katıldı. Yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Milletimiz tedbirlere riayet ederse birkaç hafta içerisinde salgın grafiğinin boynunu yeniden aşağı çevirmeyi başaracağız. Aksi takdirde ilave tedbirler almak durumuyla karşı karşıya gelebiliriz" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarında insan hareketliliğini mümkün olduğu kadar azaltarak virüsün bulaşma ihtimalini azaltacak tedbirler alındığından,. tedbirlere riayet edilirse birkaç hafta içinde salgın grafiğinin boynunu yeniden aşağı inceğinden söz etti.
Ayrıca konuşmasında; dünyadaki büyük demografik değişimlerin ve güç kaymalarının bu tür büyük salgınların ardından yaşandığını,. dolayısıyla şayet bu süreçten en az kayıpla ve en önde çıkacak olursak, ülkemizi ve milletimizi aydınlık bir geleceğin beklediğine inandıklarınnı ifade etti. 
İlave Tedbirler Almak Gerekebilir!                                                   
Hayatımızda uzun süredir varlığını sürdürren koronavirüs salgını kapsamında uzun bir aradan sonra ilk defa dün akşam saat 20.00 - sabah saat 10.00 arasında sokağa çıkma kısıtlaması uygulandı. Sokağa çıkma kısıtlamasına ek olarak ilave tedbirlerin alınıp alınmayacağını merak konusu haline geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan konuyla ilgili ilave tedbir açıklaması yaptı..
Geçtiğimiz günlerde kabine toplantısı sonrasında yaptığı açıklamalarda Erdoğan, kısıtlamaların yeniden hayatımızda olacağını belirtmiştir.. 20 Kasım tarihinden itibaren başlayan kısıtlamalara ek tedbirlerin gelip gelmeyeceği merak ediliyor.
SokağaÇıkma Kısıtlaması Tekrar Gündeme Geldi. Özellikle son 1 aydır artan vakalar sayısı beşbini geçmeye başladı. Bunun üzerine harekete geçen hükümet, hafta sonları Cumartesi saat 20.00 - 10.00 Pazar 20.00 - 05.00 arasında sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanacağını açıklamıştı.
Aynı zamanda restoranlar  ve kafeler 20 Kasım Cuma gününden itibaren sadece paket servise geçmişti. Sinema salonlarının 31 Aralık tarihine kadar, kıraathanelerin  ise ikinci bir karara kadar kapatılması kararı verilmişti. Bu tedbirlerin yeterli olup olmayacağı tartışılırken Cumhurbaşkanı Erdoğan beklenen soruya açıklık getirdi. Kurallara uyulmadığı takdirde sınırlamalara devam edileceğini ve ilave tedbirler alma zoronluluğunun  olabileceğini anlattı.

YORUM EKLE