Türkiye’deki Güncel Corona Verileri Açıklandı! Son Dakika!

Corona ile mücadele devam ediyor. Türkiye corona ile mücadelesinde yavaş yavaş sonlara mı yaklaşıyor?

Türkiye’deki Güncel Corona Verileri Açıklandı! Son Dakika!

Son dönemde vaka sayılarının arttığı biliniyor. 23 Nisanda vaka sayısının iyileşen sayısından daha az olduğu tespit edildi. Türkiye’de corona son durum iyiye işaret ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamalarında hala evde durulması yönünde bilgiler veriliyor. Vaka sayısının her geçen azalması ise pek çok kişiye umut oluyor.

Vaka Sayısı İyileşenlerden Az!

Evet, yavaş yavaş bitiyor mu? Normal günlere dönüyor muyuz dedirten sonuçlar almaya başladık. Türkiye’de corona vakası sayısı 24 Mayıs’da 1.141 oldu. İyileşen sayısı ise 1.092 kişi. Vefat edenlerin sayısı ise 32’dir. 24 Mayıs’ta toplam 24 bin 589 corona virüs testi yapılmıştır.

Açıklanan güncel veriler ülkemizde iyileşmenin olduğu yönünde. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise hem bu rakamların hem de havanın ısınmasının rehavetine kapılmamız gerektiğini söylüyor. Virüsün en kolay bulaşan virüsler arasında olduğunu bilerek, durumu daha da güç hale getirmemek adına evde kalmalıyız.

Türkiye Normalleşme Süreci

Uzun zamandır belirli illerde sokağa çıkma yasakları devam ediyor. Peki, sokağa çıkma yasağı ne zaman bitiyor? Bununla alakalı henüz bir açıklama yapılmadı. Ancak Türkiye normalleşme süreci kapsamında 1 Haziran ile normalleşme takvimi uygulanmaya başlayacak. Yavaş yavaş açılan yerler, kademeli olarak sokaklara çıkış başlayacak. Duyurular yapılacaktır.

Sağlık News

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2020, 13:32
YORUM EKLE