Trump'tan Korona Virüsü Açıklaması

ABD Başkanı Trump, Hindistan'da yapmış olduğu açıklamada "Koronavirüs aşısını bulmalarına çok az bir sürenin'' kaldığını söyledi. Detaylar haberimizde...

Trump'tan Korona Virüsü Açıklaması

ABD Başkanı Donald Trump,  Hindistan ziyaretini değerlendirmek ve gündemdeki önemli konuları değerlendirmek için basın mensupları ile bir araya geldi. Trump dünya gündemini işgal eden, Wuhan kentinde ortaya çıkan coronavirüs (Covid-19) hakkında açıklamalarda bulundu.

''AŞIYI BULMAMIZA AZ BİR ZAMAN KALDI''

Ülkesinde koronavirüs'e karşı mücadelenin devam ettiğini belirten Trump, aşıyı kısa süre sonra bulacaklarını ifade etti. 

BU SORUN KISA SÜRE SONRA KONTROL ALTINA ALINACAKTIR

Çin Devlet Başkanı Xi Jinping'in bu soruna çözüm bulmak için gece gündüz  çalıştığını belirten Trump, virüsün kısa süre sonra kontrol altına alınacağını düşündüğünü belirtti. Hindistan'da virüs salgının olmaması nedeniyle oldukça mutlu olduğunu belirten ABD Başkanı, "Şu aşamada Hindistan'ın koronavirüs ile herhangi bir sorunu bulunmuyor'' dedi. 

AMERİKALI ŞİRKET AŞI ÇALIŞMASINI  TRUMP'A SUNDU

Tüm bunların yanı sıra Amerikan The Wall Street Journal'da  yer alan habere göre, Amerikalı biyoteknoloji firması Moderna, virüse karşı bir aşı geliştirip bunu Amerikan yönetimine sunmuş. Klinik testlerin Nisan ayında başlayacağını belirtilirken, ilk sonuçların çıkmasının Ağustos ayını bulacağını söylüyor.

ÇİNDEN AŞI İÇİN TEST AÇIKLAMASI

Çin'in Rusya Büyükelçisi Zhang Hanhui, koronavirüs için aşı yapıldığını lakin piyasaya sürülmesi için son bir kaç testin yapılması beklenildiğini açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2020, 18:39
YORUM EKLE