Temelli ve Buldan Hakkında Terör Soruşturması Başlatıldı

HDP Eş Genel Başkanları Sezai Temelli ve Pervin Buldan hakkında terör soruşturması başlatıldı. Tüm detaylar haberimizde...

Temelli ve Buldan Hakkında Terör Soruşturması Başlatıldı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP Eş Genel Başkanları Sezai Temelli ve Pervin Buldan ile HDP Milletvekilleri Gülistan Kılıç Koçyiğit, Leyla Güven ve Berdan Öztürk hakkında, "terör örgütlerini savunnma" ve "Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini küçük düşürüp aşağılama" suçları nedeniyle soruşturma başlattığını açıkladı.

Terör örgütünü savunma ve propangasını suçu nedeniyle soruşturma başlatıldı. Başsavcılık, Barış Pınarı Harekatı hakkında ki sözleri nedeniyle HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Sezai Temelli hakkında soruşturma açtı. Bunun yanı sıra HDP 27. dönem milletvekilleri Gülistan Kılıç Koçyiğit, Leyla Güven ve Berdan Öztürk gibi isimlerde soruşturmaya dahil edildi.

ANKARA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINDAN AÇIKLAMA 

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığın'dan yapılan açıklamada, "09.10.2019 tarihinde Türk Silahlı Kuvvetlerinin sınır güvenliği ve bölge halkının huzuru için  gerçekleştirmiş olduğu 'Barış Pınarı Harekatı' ile ilgili olarak, HDP eş genel başkanları ve 27. dönem milletvekilleri Sezai Temelli ve Pervin Buldan tarafından 09.10.2019  tarihinde gerçekleştirilen yazılı açıklama ile ilgili olarak isimleri belirtilen geçen milletvekilleri hakkında terör örgütü propagandası yapma ve Türkiye Cumhuriyeti  hükümetini küçük düşürme ve aşağılama gibi suçlardan dolayı soruşturma başlatılmıştır."

YORUM EKLE