Tekirdağ'da Vatandaşlar Sokağa Çıkma Yasağı Bitince

30 büyük şehir ve Zonguldak’ta uygulanan 2 günlük sokağa çıkma yasağı biter biter bitmez vatandaşlar Tekirdağ'da gece yarısı kendini sokağa atarak oynadıkları görüldü...

Tekirdağ'da Vatandaşlar Sokağa Çıkma Yasağı Bitince

Corona virüsü ile mücadele kapsamında 2 haftadır hafta sonları 30 büyük şehir ve Zonguldak’ta sokağa çıkma yasağı uygulanıyor. Özellikle havaların odlukça ısındığı bu günlerde vatandaşların psikolojik olarak oldukça kendilerini zorladıkları görülüyor. Bu duruma e n güzel örnek gün gece yarısı yaşandı. Tekirdağ’da sokağa çıkma yasağının bittiği gece yarısında çok sayıda kişini kendini dışarı attığı görüldü.

Hatta kameralara yansıyan görüntülerde vatandaşların bazılarının arabalarında oyun havası açarak sokağa çıkma yasağının kalkmasını oynayarak kutladıkları görüldü. Görüntüler sosyal medyada büyük ilgi çekerken uzmanlardan da uyarı geldi.

Biraz Daha Gayret Edelim

Konu ile ilgili yorumda bunulan bazı uzmanlar ise vatandaşlarımızın bu süreçte zihinsel olarak yıprandıklarını fakat biraz daha sabretmeleri gerektiğini açıkladı. Ülkemizin aldığı tedbirler ve vatandaşlarımızın say duyusu ile birlikte corona virüsü ile mücadelede önemli bir yol kat ettiğini ve yapılacak bir hatanın onca emeğe yazık edebileceği ifade ediliyor.

Sağlık uzmanları ülkemizde virüsün yayılma hızını önemli bir düşüş kaydettiği ve Haziran ayını ilk haftası ile birlikte her şeyin çok daha iyi olacağını ifade ediyorlar. Bu sebeple vatandaşların Ramazan ayı boyunca kurallara uymaya devam etmesi ve daha sonra ki süreçte yaz ayının tadını doya doya çıkarabilecekleri belirtiliyor.

Sağlık News

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2021, 23:47
YORUM EKLE