Sokağa Çıkma Yasağında Villa Baskını

Manisa’da yasa dışı bir şekilde kumar oynatıldığı ihbarı yapılan villaya yapılan baskında toplam 19 kişiye 67 bin TL ceza kesildi...

Sokağa Çıkma Yasağında Villa Baskını

Ülkemiz corona virüs salgını ile mücadele ederken ne yazık ki yasa dışı faaliyet gösterenlerin bu mücadeleyi umursamada n faaliyetlerine devam ettikleri görüldü. Olay Manisa’nın Salihli ilçesinde bir villada meydana geliyor.  Polis ekiplerine bir villada yasa dışı şekilde ve sokağa çıkma yasağını uyulmadan kumar oynatıldığı yönünde ihbar geliyor. Yapılan ihbarı değerlendiren polis ekipleri, villaya baskın düzenliyor. Çilingir yardımı ile zorla girilen villada oyun kartları, yazboz kâğıtları ve çok sayıda poker masası ele geçiriliyor.

Baskın sırasında kumar oynadıkları ve oynattıkları tespit edilen 3’ü kadın 19 kişi hakkında yasal işlem başlatıldı. 19 kişiye yasa dışı kumar oynadıkları kumar oynadıkları, sokağa çıkma yasağı ve sosyal mesafe kurallarına uymadıkları sebebiyle toplamda 67 bin 298 lira para ceza verilerek villa mühürleniyor.

6 Kişi 4 Gün Öncede Yakalandı

Yapılan baskının en ilginç yanlarından biri ise haklarında işlem yapılan ve para cezası kesilen 19 kişiden 6 tanesinin 15 Nisan’da yasa dışı kumar konusunda düzenlenen bir operasyonda da haklarında işlem başlatılması oldu. Bu durum yasa dışı bahis ve kumar konusunda ülkemizde uygulanan cezaların caydırıcılıktan son derece uzak olduğunu gözler önüne seriyor. Yasa dışı kumar oynatan ve oynayan kişiler çok kısa süre sonra tekrar bu tür işlere karışıyor.

Sağlık News

YORUM EKLE