Sağlık Bakanı Koca'nın 'Atatürk' Paylaşımı Tepkilere yol Açtı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın 'siyah maske' görseliyle attığı tweete tepkilerin ardı arkası kesilmeyince Koca 10 Kasım paylaşımını değiştirdi.

Sağlık Bakanı Koca'nın 'Atatürk' Paylaşımı Tepkilere yol Açtı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın sabah saat 09.05'te Twitter’den yaptığı paylaşım ile tepkileri üzerine çekti. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 82 yıl önce bugün ebediyete intikal eden Türkiye’nin kurucusu ulu önder Atatürk'ü anmak için saat tam 09.05’te ‘siyah maske’ görselli bir paylaşımda bulunmuştu. Bu paylaşıma sosyal medyadan tepkiler yağdı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medyada tartışmalara yol açan  siyah maske fotoğrafının altına şu satırları yazmıştı:

"Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü 82 yıl önce bugün kaybettik. Cumhuriyetimizin her kuşağı, onun öncülük ettiği Milli Mücadeleden ilham aldı. Dayanışma ve beraberlik ruhuna ihtiyaç duyduğumuz bugünlerde onu saygıyla anıyoruz."

Gelen eleştiriler karşısında nasıl bir tavır takınacağı merak edilen Sağlık Bakanı Koca, tepkileri üzerine çeken paylaşımından iki saat sonra Atatürk'ün ölüm yıldönümü nedeniyle yeni bir tweet daha paylaştı. Bu defa Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafını paylaşan Koca, anma mesajında aynı ifadeleri kullandı: "Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü 82 yıl önce bugün kaybettik. Cumhuriyetimizin her kuşağı, onun öncülük ettiği Milli Mücadeleden ilham aldı. Dayanışma ve beraberlik ruhuna ihtiyaç duyduğumuz bugünlerde onu saygıyla anıyoruz."

Sağlık Bakanı Koca’nın bu yeni paylaşımının altına Bakan Koca'nın Atatürk görseliyle paylaştığı gönderinin altına "Olması gerekeni zorla yaptırır olduk", "Twitter Özel Harekat bu işi de çözdü", "Hatadan dönmek erdemdir. Madem ilk paylaşıma bu kadar tepki geldi. Bunu da takdir etmek gerekir", "Tebrikler yanlıştan döndünüz Bakanım. Millet olarak hiç bir değerimizi unutmamak ve saygıyla anmak elimizde", "Geçti artık, maskeyi kullanacağımız yeri iyi seçelim" şeklinde yorumlar yapıldı.

Bakan Koca daha öce  Twitter’den yaptığı paylaşımında; “Salgın boyunca, ülke olarak bazı başarılarımız anlatıldığında, kimileri bu başarılara “Türkün Türk’e karşı Türk propagandası!” dedi. Birazdan İngiliz’in İngiliz’e Türkiye propagandasını izleyeceksiniz. Hekimlerimizle, sağlık sistemimizle gurur duyalım.” İfadeleri ile sağlık çalışanı olarak sadece hekimleri vurgulaması, hekim dışı diğer sağlık çalışanlarına teşekkür etmemesi nedeniyle de tepkileri üzerine çekmişti.

Sağlık News

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2020, 22:35
YORUM EKLE