Pınar Gültekin Davasından Son Dakika

Davanın ara kararında, sanık Mertcan Avcı yurt dışı yasağı ile tahliye edildi. Avcı cinayete yardımcı olmakla suçlanıyordu. Tahliye kararı alındı…

Pınar Gültekin Davasından Son Dakika

Duruşmada, kendisine yöneltilen suçlamaları kabul etmeyen Mertcan Avcı, "Her şeyi tüm gerçekliğiyle anlattım. Kaçma şüphem yok. En azından ev hapsi verin ki okuluma uzaktan devam edeyim. Suçsuz yere yargılandığımı düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

AA'nın haberine göre, Muğla 3. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, sanıklar Cemal Metin Avcı ve kardeşi Mertcan Avcı tutuklu bulundukları cezaevlerinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi aracılığıyla katıldı.
Gültekin'in yakınları, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı, Muğla Barosu temsilcileri, kadın hakları derneklerinin üyeleri ve taraf avukatları katıldı. "Reddi hakim" talebi Muğla 1. Ağır Ceza mahkemesi tarafından reddedildi.

Duruşmada tanık olarak dinlenen sanık Avcı'nın boşanma aşamasındaki eşi Eda Avcı, olayı jandarmanın kayınpederini telefonla aramasıyla öğrendiğini söyledi.
Olaydan sonraki pazartesi günü avukatın, eşinin bir kızla ilişkisi olduğunu söylemesi üzerine bağ evine gittiğini anlatan Avcı, ortamın çok temiz olmasının dikkatini çektiğini belirtti.
Eda Avcı, "Bağ evinde iyi bir temizlik yapıldığını fark ettim. Avukat bana eşimin bir kızla ilişkisini olduğunu, kızın kayıp olduğunu ve ifadeye çağrıldığını söyledi. İlk önce cinayetten bahsetmediler. Daha sonra öğrendim. böyle bir şey yapmış olabilir mi diye sürekli konuştuk." ifadelerini kullandı.
 

Sağlık News

YORUM EKLE