Kılıçdaroğlu'na Aydın'da Yumurtalı Saldırı

CHP liderine Aydın'da yapmış olduğu konuşma sırasında 4 tane yumurta atıldı. Hiç bir yumurtanın isabet etmediği olay sonucunda 1 kişi tutuklandı.

Kılıçdaroğlu'na Aydın'da Yumurtalı Saldırı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 31 Mart yerel seçimleri sonucunda Millet İttifakı'nın kazanmış olduğu ilçe belediyelerini görmek amacıyla gittiği Aydın'da yumurtalı saldırı ile bambaşa kaldı. Olay Kılıçdaroğlu, belediye önündeki kalabalığa hitap ederken meydana geldi. Kılıçdaroğlu, konuşması sırasında ezan okuması nedeniyle ara verdi tam o sırada yumurtalı saldırı gerçekleşti. Yumurtalar Kılıçdaroğlu ve yanındakilere isabet etmedi.

''KİMSE BENİ YOLUMDAN ALIKOYAMAZ''

Yumurtalı saldırının ardından halkı selamlayan ve ezanın bitişiyle de konuşmasına devam eden Kılıçdaroğlu, '' Kimse beni yolumdan alıkoyamaz. Bu ülkenin insanlarına her zaman güvenmişimdir. İçerisinde barındırdığı adalet duygusuna güvenim tam. Milletimiz, bayrağı için vatanı için ne yapması gerekiyorsa onu çekinmeden yapacaktır. Hep beraber ayrımcılık olmadan huzurlu bir şekilde yaşayacağımız bir Türkiye için mücadele veriyoruz. Ben sorunları sürekli anlattıkça birileri rahatsız oluyor ve rahatsız olmaya devam edecekler. 'Kılıçdaroğlu niye böyle konuşuyor'  sorusunu soruyorlar. Ben alın teri ile çalışanların her türlü sorununu her ortamda sürekli dile getireceğim. Sözüm sözdür. Bana engel olmaya çalışacaklar. Ne yapacaksalar yapsınlar ben durmadan mücadele edeceğim'' dedi.

BİR KİŞİ TUTAKLANDI

Yumurtalı saldırının hemen ardından, olayla ilgisi olduğu belirlenen bir kişi tutuklandı. Yumurtayı atan kişinin ilçede esnaflık yaptığı kısa süredir ise işssiz olduğu belirlendi. 

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2019, 19:13
YORUM EKLE