İş Bulmak İstermisiniz! Yazımıza Göz Atın

Kuantum danışman ve eğitmeni Murat Tulga Buyruk düşündüğümüz, aklımızdan geçirdiğimiz her şeyin bize geri döneceğini belirtiyor ve olumlu düşünme ve kuantum düşünce sistemini iş arama sürecimizde nasıl kullanabileceğimizi anlatıyor.

İş Bulmak İstermisiniz! Yazımıza Göz Atın

Kuantum danışman ve eğitmeni Murat Tulga Buyruk 1985 yılında geçirmiş olduğu vahim bir trafik kazası sonrasında açılımlar yaşamaya ve Allah kavramını merak ederek araştırmaya başladı. Karşılaştığı ilim ehli zatlarla aklındaki sorulara cevaplar almaya başladı.

Kuantum enerjisi ve Kuran arasındaki ilişkiyi fark etti.  Prana yaşam enerjisini kullanmayı İsviçre’de öğrendi.  Düşüncenin bir enerji olduğunu, kuantum enerji alanında etkili olduğunu anladı ve bu konuda ilerlemek için kuantum düşünce sistemini anlama ve kullanma yöntemleriyle ilgili eğitimler aldı. Tasavvuf ve kuantum düşünce sistemi arasındaki bağlantıları keşfetti.

Tasavvufta sadece Allah vardır vahededi vücudu anlatır. Allah kavramını ayrı tutarak,  beş duyu ile çokluğun algıladığını ve istemeden de olsa şirke girildiğini belirten Buyruk beş duyu algısının ötesine kuantum düşünce sistemiyle geçilebileceğinin üzerinde durarak tasavvufu kuantum düşünce sistemi ile birleştiriyor. kurucusu olduğu MTB Academia’da, 30 yıldan fazla emek verdiği kuantum ve  tasavvuf konularındaki çalışmaları ve bilgi birikimleriyle eğitimler vermeye devam ediyor.

Bir günlük zaman dilimi içinde yaklaşık olarak 64bin - 90bin düşünce ürettiğimizi açıklıyor bilimsel araştırmalar ne yazık ki açığa çıkardığımız bu düşüncelerin %90 civarı olumsuz düşüncelerden oluşuyor. Bir sonraki anımızı beynimizin çalışmasına göre yaratıyoruz. Bakara suresi 284. Ayete istinaden Allah’ın bizlerdeki Hasib esması ile iyi veya kötü tüm düşüncelerimizi açıklasak da gizlesek de mutlaka bir gün yaşayacağımız belirtiyor Murat Tulga Buyruk. Düşündüğümüz, aklımızdan geçirdiğimiz her şeyin bize geri döneceğini belirten Buyruk olumlu düşüncenin önemi üzerinde ısrarla duruyor.

Düşüncelerimizin farkına varıp düşüncemizi olumluya dönüştürdüğümüzde istediğimiz pek çok şeyi yapabilecek güçte oluruz.  Önemli olan düşünceyi istemediklerimize değil,  istediklerimize yoğunlaştırmak ve neyi istediğimizi net bir şekilde bilmek. Çekim yasası gereği benzer benzeri çekeceğinde açığa çıkardığımız her düşünce bir gün madde olarak karşımıza çıkacaktır.

Kuantum evreninde  zaman yoktur ve kuantuma enerji alanında  her seçenek  aynı anda ve zamanda var olabilir,  imkansızlık yoktur ve her an yeni bir oluşum vardır.  İnsanoğlu da zamansız olabilir mi? Bu açıdan bilinçaltını değerlendirdiğimizde bilinçaltının daima şimdide olduğunu ve geçmişi /  geleceği bilmediğini, sadece şimdideki  komutları aldığını ve  zaman kavramı olmadığını görürüz.

Düşüncenin bu derece önemli olduğu kuantum evreninde kullandığımız kelimelerin hayatımızı yönlendirme etkisini de göz ardı edemeyiz. Ağzımızdan çıkan sözcükler daha öncesinde bilinçaltımızda depoladığımız ve gerektiğinde istem dışı dışarı çıkardığımız bilgiyle birleşerek bizlerin gerçekliği oluverir. Bu yönden bakarsak  doğru kelimeleri seçip kullanmanın ve doğru sözcük ve tekniklerle hazırlanmış olumlamalarla  yapılan çalışmaların  bilinçaltına ve hayatımıza olumlu yönde etki ettiğini görürüz.

Hayatımızı şekillendiren olumlu düşünme ve kuantum düşünce sistemini iş arama sürecimizde nasıl kullanabiliriz? İlk yapmamız gereken bu süreç boyunca -iş arama- kelimeleri yerine -iş bulma- kelimelerini kullanmalıyız. 

Devamında ne istediğini yani niyeti yani açık ve net bir şekilde ortaya koymak gerekiyor. Niyet etmek demek yolun sonunda nereye gideceğini bilmektir.  Yapmak ve çalışmak İstediğiniz işin tüm ayrıntılarını iyice düşünün, hiçbir şeyi atlamayın. İşin faaliyet alanı, konusu, unvan ve/veya pozisyon, konum, bina, çalışma masanız,  iş arkadaşlarınız,  maaşınız  / kazancınız vb her şeyi düşünün ve tam olarak ne  istediğinize karar verin. Eğer atladığınız şeyler olur ve boşluklar kalırsa istem dışı olarak  bilinçaltı  bulduğu boşlukları doldurur ve niyet farklı şekillerde yani istemediğimiz şekillerde gelişebilir.

Bunları tamamladıktan sonra yaptığınız niyetin arkasında olduğunuzu göstererek  adım atmalısınız.  İşe dikkat çekici bir  özgeçmiş hazırlamakla başlayabilirsiniz.  Özgeçmişinizin üst bölümlerine güçlü olduğunuz yanlarınızı ve  iyi olduğunuz konuları, alt bölümlere ise daha zayıf olduğunuz yanlarınızı ve konuları yazın. İyi ve güçlü yönlerinizi abartıya kaçmayacak şekilde öne çıkarın. Özgeçmişinizin basmakalıp değil, özgün olmasına gayret edin. ilginç ve özgün hobilerinize yer verin. Mesela çoğu  kişi hobileri arasında müzik dinlemek, spor yapmak, yemek yapmak,  kitap okumak gibi şeylere yer veriyor. Siz mesela kitap okumak yerine macera romanları okumak (ki bu sizin araştırma özelliğinizi vurgulayacaktır) diyebilirsiniz ya da yemek yapmak yerine muhteşem ve süslü kekler  yapmak diyebilirsiniz ya da müzik dinlemek yerine Vivaldi dinlemek diyebilirsiniz. Ancak tüm yazılanlar mutlaka gerçeği yansıtmalı yoksa ortaya çıkması durumunda işe başladığınızda zor durumda kalabilirsiniz. Konu ne olursa olsun işverenler gerçeği çarpıtan bilgiyi hoş karşılamaz. 

Peki iş görüşmesi süreci nasıl olmalı. Görüşme öncesinde mutlaka görüşmenin nasıl olmasını istiyorsanız görüşme anını o şekilde sanki yaşıyormuş gibi hayal edin ve gözünüzde canlandırın. Kendinizi görün, kendinizi nasıl ifade ediyorsunuz, nasıl konuşuyorsunuz, ses tonunuzu nasıl ayarlıyorsunuz, oturuşunuz, ilk karşılaşmadaki duruşunuz nasıl ve en önemlisi görüşmeniz nasıl sonuçlanıyor, neler hissediyorsunuz, hepsini ayrıntılarıyla gözünüzün önüne getirin.

Kıyafet seçinizin başvurduğunuz pozisyona uygun olması çok önemli. 10 ile 30 saniye arasında oluşan ilk  izlenimde dış görünüş oldukça etkilidir ve bunun  değişmesi pek de mümkün değildir. İlk izlenimde kullandığınız beden diliniz kılık kıyafet kadar hatta daha da önemlidir.  Mutlaka tebessüm etmelisiniz, sağa sola kaykılmadan başınız ve omurganız dik durmalı, ancak dik durmak adına  kasılmamalısınız da.

Görüşme sürecinde de beden dilinizi doğru kullanmalısınız.  Ellerinizi, kollarınız serbest olmalı, gereksiz hareketlerden kaçınmalı ve önünüzde elinizi, kolunuzu bağlamalısınız.   Fırsat buldukça  avuç içlerinizi karşınızdaki  kişiye hissettirmeden göstermeniz o kişiye  sizin güvenilir olduğunuzu hissiniz verecektir.  Görüşmeden sonra ise işe davet için arandığınızı hayal edin ve tüm duyguları gerçekmiş gibi hissetmeye çalışın.

İş bulma aşamasında ve tüm süreç boyunca aşağıdaki olumla çalışmalarını yapabilirsiniz.

**Çaldığım kapıların açılmasını seçiyorum
**Kendime güveniyorum
**İş başvurularımın hayırla sonuçlanmasını seçiyorum
**Hayırla iyi haberler almayı seçiyorum
**İnsanlarla iyi ilişkiler kurmayı seçiyorum
**Emeğimin karşılığını fazlasıyla almayı seçiyorum
**Dürüst, güvenilir ve sevgi dolu insanlarla çalışmayı seçiyorum
**Başarılı olmayı seçiyorum
**Yeniliklere ve değişime kolayca ayak uydurmayı seçiyorum
**Huzurlu bir iş ortamını seçiyorum
**Neşeyle çalışmayı seçiyorum
**Takdir edilmeyi seçiyorum
**Sürekli öğreniyorum, yeni bilgileri kolayca özümsüyorum
**Potansiyelimi gerçekleştirmeyi seçiyorum
**Kariyerimde yükselmeyi seçiyorum
**Güzel fırsatlarla karşılaşmayı ve bu fırsatları iyi değerlendirmeyi seçiyorum
**Doğru zamanda doğru yerde olmayı seçiyorum
**Kendimi çok seviyor ve takdir ediyorum

https://www.mtbacademia.com/
https://www.facebook.com/murattulgabuyruk/
https://twitter.com/mtbuyruk
https://www.instagram.com/murattulgabuyruk/
https://www.youtube.com/channel/UClm7OtehjQjioIb_woLCcFg

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2021, 21:52
YORUM EKLE