Herkesin Gözü Bu Haberde

Aylardır dükkânlarının kapatmak zorunda kalan ve maddi anlamda büyük zorluklar yaşayan iş yerlerinin gözü kulağı normalleşme adımlarına çevrildi...

Herkesin Gözü Bu Haberde

Yaz ayları restoran, cafe, kahvehane gibi yerlerin en işlek olduğu zaman dilimleriydi. Fakat dünyayı etkisi altına alan corona virüs salgını nedeniyle alınan önlemler kapsamında ilk kapatılan yerler buralar olmuştu. 2 ayı geçkin süredir kapalı olan iş yerlerinin tüm dikkati ise alınacak normalleşme kararları ile belirli kurallar dahilinde yeniden hizmet vermeye başlamaya odaklanmış durumda.

İş yeri sahipleri 2 ayı geçkin bir süredir zor durumda olduklarını ve eğer yakın zamanda açılmalarına izin verilmemesi durumunda ise artık her şey için çok geç olabileceği yorumlarını yapıyorlar. Yaz aylarının cirolarının büyük bir bölümünü oluşturduğu ifade edilirken devletin alacağı her türlü kurala uyularak hizmet sunulacağı ifade ediliyor.


Hükümet kanadı ise hem iş yerlerinin mağduriyetini gidermek hem de salgınla etkin bir şekilde mücadeleye devam etmek amacıyla en iyi çözüm yolunu arıyor. Salgının hala büyük bir risk oluşturması sebebiyle alınacak kararın oldukça hassas olduğu yorumları yapılıyor. Kulislerde ki iddiaya göre sosyal medya ve maske takma kurallarına tam uymak, kapasitesinin 3’te birini kullanmak kaydıyla Haziran ayının ilk haftasından sonra iş yerlerinin açılmasına izin verilebileceği ifade ediliyor. Fakat vatandaşlarımızın bu kurallara ne kadar uyup uymayacağı ise şimdilik kestirilemiyor.

Sağlık News

YORUM EKLE