GSM Operatörlerinden Ücretsiz İnternet

Ülkemizde corona virüs nedeniyle okulların kapanması ve EBA ile uzaktan eğitime geçilmesi ile birlikte veliler çocuklarına ücretsiz internet dağıtılmasını talep ediyor...

GSM Operatörlerinden Ücretsiz İnternet

Corona virüs salgınına önlem amacıyla ülkemizde okullar 4 Mayıs tarihine kadar uzaktan eğitim yapılmasına karar verilmişti. Milli Eğitim Bakanlığı bu süreçte oldukça başarılı bir hazırlık yaparak çok kısa sürede EBA alt yapısını uzaktan eğitime hazır gale getirildi.

Bu süreçte oldukça düzenli ve etkili bir şekilde uzaktan eğitim çalışmaları devam ediyor. Ayrıca bakanlık bu süreçte canlı ders sürecini de başlattı. Yani öğretmenler kendi okullarındaki öğrencilere okul müdürlüklerinin belirlediği takvim doğrultusunda canlı ve etkileşimli ders anlatımı yapmaya başladılar. Fakat canlı ders etkinliğinin yoğun kota kullanımı velileri ve öğrencileri oldukça zorlamaya başladı. Çünkü GSM operatörleri tarafından verilen 6GB ücretsiz EBA internet paketi artık son derece yetersiz kaldığı görülüyor.

GSM Operatörlerinden Destek Bekleniyor

Öğrenciler, corona virüs ile mücadele kapsamında sokağa çıkma yasağı sebebiyle çok fazla internet ihtiyaçlarının olduğunu ve sadece EBA için verilen internetin bu anlamda yetersiz olduğunu belirtiyorlar.  Birçok ailede paket aşım ücretlerinin yaşandığı ifade edilirken corona virüs süreci geçene kadar öğrenciler için her yerde geçerli olacak ücretsiz internet paketlerinin tanımlanması talep ediliyor. Önümüz de ki süreçte ise GSM operatörlerinin böyle bir adım atabileceği yönünde kuvvetli iddialar bulunuyor.

Sağlık News

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2020, 15:22
YORUM EKLE