Eski Belediye Başkanı Dehşet Saçtı

Ordu’nun Kabadüz eski Belediye Başkanı Orhan Aktaş eski çalışanı ve eşini öldürdükten sonra intihar ederek yaşamına son verdi.

Eski Belediye Başkanı Dehşet Saçtı

Eski Belediye Başkanının dehşet saçtığı bu olay, Ordu’nun Kabadüz eski Belediye Başkanı Orhan Aktaş’a ait akaryakıt istasyonunda meydana geliyor. Konu ile ilgili olarak polis ekiplerinden elde edilen bilgiye göre, Orhan Aktaş, uzun yıllar yanında çalışan eski çalışanı Şener D.’yi akaryakıt istasyonuna çağırıyor. İstasyona gelen Şener D. ve o esnada yanında bulunan eşi Halime D., eski belediye başkanı tarafından silahla vurularak olay esnasında hayatlarını kaybediyor. Aktaş ise 2 kişiyi vurarak öldürdüğü kendi şahsi tabancasıyla kafasına sıkarak intihara teşebbüs ediyor.

3 Hafta Öncede Rehin Alma Olayı Gerçekleştiriyor

Olayı gerçekleştirdiğim tabanca ile intihara kalkışan ve ağır yaralı halde hastaneye kaldırılan Aktaş burada yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybediyor. Bu olay ile ilgili en dikkat çekici ayrıntı ise yaklaşık 3 hafta önce Orhan Aktaş’ın adam yaralama ve rehin alma olayına karışması olarak gösteriliyor. Orhan Aktaş, 4 Mart tarihinde ilçeye bağlı Başköy Mahallesi'ndeki evinde yine eski bir çalışanı olan Tayfun Ç.'yi tabancayla yaralayıp, eşi ve bir akrabasını da rehin aldığı bilgisine ulaşılıyor. İkna çalışmaları sonucu gözaltına alınarak, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanan Orhan Aktaş'ın, avukatının itirazı üzerine tutuksuz yargılanmasına karar veriliyor. Orhan Aktaş’ın son dönemde agresif tavırlar gösterdiği ve psikolojik olarak son derece tutarsız davranışlar gösterdiği yakın çevresinde bulunan kişiler tarafından ifade ediliyor. Yaşanan cinayetin sebebi ve olay ile ilgili soruşturmanın çok yönlü devam ettiği bilgisi verildi.

Sağlık News

YORUM EKLE