Erdoğan'dan Avrupa'ya Sert Mesajlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe'de gerçekleştirilen 05. dönem Kaymakamlık Kursu kura töreninde Avrupa'ya sert mesajlar gönderdi. Detaylar haberimizde...

Erdoğan'dan Avrupa'ya  Sert Mesajlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe'de gerçekleştirilen 05. dönem Kaymakamlık Kursu kura töreninde Avrupa'nın Suriyeli mülteciler hakkında söylediği sözlere ve samimiyetsiz davranışlarına tepki gösterdi. 

'HERKES BİZE SALDIRIYOR'

Uluslarası bir mücadelenin içerisinde olduğumuzu söyleyebilirim. Herkes bize saldırıyor, bunlara karşı her zaman dik duracağız ve dik durmaya da devam edeceğiz. Söz konusu Türkiye olunca bağıran ve konuşanlarda sınır var mı? Yok. 911 kilometre sınırı bir ülke olarak eğer ki sürekli taciz edilmeye çalışılıyorsak bu duruma göz yumamamız gerekiyor. Bu konuda ne gerekiyorsa onu yapmalıyız. Artık yapıyoruz ve yapmayı da sürdüreceğiz.

'SİZ ÖNCE GİDİN AYNAYA BAKIN'

2. Dünya Savaşı'nda 50 milyon  insanın ölümüne sebebiyet veren ülkelerin bugün insanlık konusunda bize ders vermeye kalkışması gülünç bir durum. Ruanda'da 1,5  milyon insanın ölmesine neden olacaksın sonra biz operasyon yapınca bize insanlık dersi vereceksin. Siz bize insanlık dersi vermeden önce gidin aynaya bakın. Bizim tarihimizde böyle şeyler olmadı, olmayacak.

AB'YE: BU KADAR TUTUŞMAYIN ZAMANI GELDİĞİNDE KAPILARI AÇARIZ

Güvenli bölge bizim gündemimize yeni giren bir konu değil. Obama'nın döneminde gündemimize giren bir konu. Güvenli bölge bizim liderlerine açıkladım. Ülkeme yönelik milyonlarca insan akın ediyor. Bu durumu nereye kadar kaldırabiliriz? Gelin hep beraber elinizi taşın altına koyun dedik fakat hepsi sözde kaldı. Dünya'da hiç bir ülke sizin mülteciler konusunda yaptığınızı yapmadı ifadesini kullandılar. Bala bal demekle ağzın tatlı olmuyor. Dün Avrupa Parlamentosu Suriye'de uçuşa yasak bölge tekliifinde bulunuyor. Su gibi kan aktığı zaman kimse bu öneriyi yapmamıştı. Şimdi nedense bu tür konular aniden akla geliyor. AB'nin sonu bu samimiyetsizliği ve iki yüzlülüğü nedeniyle olacaktır. Brexit gibi konular durup dururken ortaya çıkmadı. Kapıları açarız mültecileri özgür bırakırız dediğim zaman tutuşuyorlar. Bu kadar tutuşmayın zamanı geldiğinde kapılar açılır ve suriyeli mülteciler serbest bırakılır.

YORUM EKLE