Dünya Sağlık Örgütü Koronavirüs Tedavisi! Son Dakika

Dünya Sağlık Örgütünün son raporuna göre koronavirüsün tedavisine ilişkin olarak son raporları yayınladı. İnsan üzerinde testler başladı…

Dünya Sağlık Örgütü Koronavirüs Tedavisi! Son Dakika

Dünyayı etkisi altına alan ve ekonomi dengelerini alt üst eden salgın hastalık olan koronavirüs tedavisine ilişkin Dünya Sağlık Örgütü son raporlarını yayınladı. Buna göre insan üzerinde 70 farklı aşı çalışmalarında insanlı test çalışmalarına başlandığını duyurdu.

Kovid-19 salgını ile 2 milyondan fazla insanı etkilemesi ve 115 binden fazla insanın ölümüne sebep olan bu virüs için insan üzerinde test aşamaları başlamıştır. Farklı ülkelerde ve sağlık kurullarında aşı çalışması yapılmaktadır.

Amerika Birleşik Devleti Moderna ve Inovio Pharmaceuticals şirketi aşı çalışmasında dünyada ilk defa insan üzerinde ilk test çalışmasına başlamıştır. Şirketin ortağı Çin Beijing Teknoloji Enstitüsü ve Hong Kong merkezinde bulunan Cansino Biologics şirketiyle ortaklaşa yürüttüğü çalışmalar aşamasında insan üzerinde testlere hükümetlerin izin verildiği açıklamalarını yaptılar.

Oxford Üniversitesi Profesörü İngiliz Times gazetesine konuşan Sarah Gilbert  kovid-19 koronavirüs aşı çalışmasının Eylül ayına yetişeceğini açıklamıştı. Avusturalyalı araştırmacılar ise klinik testler hemen hemen hazır hale geldiğini açıkladı.

Dünya Sağlık Örgütü ise kovid-19 pandemi aşısının 2021 den önce çıkmayacağı yönünde açıklamalarda bulundu.

Sağlık News

YORUM EKLE