Dünya'nın Gözü Mısır'ın Üstünde!

Mısır'da Sisi'ye karşı yapılan protestolar kendi medyasında yer bulamazken, dünya basının gündemine oturdu.

Dünya'nın Gözü Mısır'ın Üstünde!

Mısır'da Sisi'ye karşı yapılan protestolar kendi medyasında yer bulamazken, dünya basının gündemine oturdu. Dün gece başlayan protestoların bu gecede devam edeceği düşünülüyor. Gösterileri düzenleyen iş adamı Muhammed Ali dün geceki protestolar hakkında, ''bu sadece ufak bir başlangıçtı'' dedi.

SENARYO TEKRARDAN GERÇEKLEŞİYOR

El-Cezire'nin önde gelen gazeticileri arasında yer alan Ahmed Mansour, sosyal medya hesabındaki paylaşımında, ''25 Ocak senaryosu tekrardan gerçekleşiyor. Ordu meydanları boş bırakarak halk ile polisin karşı karşıya kalmasını istiyor. Bu onurlu polisler için oldukça büyük bir şans. Bu kişiler halkının yanında yer alabilirler'' dedi.

GÖSTERİLER SÜRMEYE DEVAM EDERSE SİSİ DÖNMEYECEK

Mansour, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada yine oldukça önemli bir iddiada bulundu: '' Sisi, BM toplantısına katılmak amacıyla gitmedi. Halk protestolara başlayınca olanları dışardan izlemek için gitti. Eğer halk bu gösterilere devam ederse sisi ülkeye bir daha dönmecek.''

BU ÖFKENİN TEK NEDENİ TÜRKİYE VE KATAR

Suudi Arabistan’dan gazeteci Alasmari ise yapmış olduğu paylaşımda bu olanlar için tüm suçu Türkiye ve Katar'a attı. Alasmari; “ Sisi herhangi bir şey ifade etmeyen birisi. Tek dertleri mısır ordusuyla. Tüm bu öfkenin tek nedeni Türkiye ve Katar. Çünkü Sisi gittiği zaman orduda bir çöküş gerçekleşecek. Amaçları bu zaten.'' dedi.

SİSİ DÖNEMİ SONA ERDİ. İŞTE YENİ MISIR!

Eski Cumhurbaşkanlığı Bilim Danışmanlık Kurumu Başkanı Essam Heggy, kişisel sosyal medya hesabından, '' Mısır halkı yaptığı bu protestolar ile tüm dünyaya korkak olmadığını gösterdi. Barışcıl bir şekilde sokaklara dökülerek, değişim istediğini gösterin. Sisi artık bitti işte yeni Mısır!'' paylaşamında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2019, 21:46
YORUM EKLE