Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Önemli 'nükleer başlıklı füze' Açıklaması!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Orta Anadolu Ekonomi Forumu’nda oldukça önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Birilerinin elinde çok fazla nükleer başlıklı füze var lakin bende olmasın. Benim bu durumu kabul etmek gibi bir durum söz konusu olamaz.'' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Önemli 'nükleer başlıklı füze' Açıklaması!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Orta Anadolu Ekonomi Forumu’nda oldukça önemli açıklamalarda bulundu. 

NÜKLEER BAŞLIKLI FÜZE YAPMA ANLAYIŞINI KABUL ETMİYORUM

İtalyan'larla beraber Atak helikopterinin üretimini gerçekleştiriyoruz. Bugün baktığımızda TKS Atak helikopterinden gururla bahsediyor. Dün Çekya başkanı bana gelmişti. Onların oldukça meşhur olan ve bir çoğu kişinin bildiği bir başkanı vardı eskiden. O 'Ben barıştan yanayım' diyerek ülke için önem arz eden bir çok yatırımların önüne geçmiş. ayın Başbakan da dedi ki, 'bu ne kadar kötü bir anlayış biçimi' dedi. Adam elinde bulunan oldukça güçlü bombalarla senin üstüne gelecek sende savunma sanayisini kapatacaksın. 

Şimdi her şey iyi güzel de lakin bazı ülkelerinde elinde bir değil bir sürü nükleer füze başlıklı bomba var... Ama benim elimde hiç nükleer başlıklı füze bulunmasın! Ben söz konusu bu durumu kabul edemem. Şuanda gelişmiş dünya ülkelerinde göz gezdirdiğimizde elinde nükleer başlıklı füze bulunmayan ülke yok. İsim vermeyeceğim bir cumhurbaşkanı,  'Bize böyle böyle diyorlar benim elimde şu anda 7 bin 500 kadar nükleer başlıklı füze var ama Rusya'nın ve Amerikan gibi devletlerin elinde 12 bin 500, 15 bin nükleer başlıklı füze bulunuyor. Bende üretmeye devam edeceğim' dedi. Bir bakın bunlar nerede neyin yarışı içerisindeler. Bizede gelince sakın yapmayın diyorlar. Yanıbaşımızda İsrail var mı? Evet var. Bütün her şeyi onunla korkutmaya çalışıyor. 

GÜÇLÜ EKONOMİ, GÜÇLÜ DEVLET 

Çağırdığı kişiye '48 saat havada bulunan araçları vereceksiniz' dedi. Artık biz bunları üretir duruma geldik mi? geldik. Biz 48 saat havada kalanı değil şimdilik en az 27-28 saat havada kalabilenini  ürettik. Sadece üretmekle kalmayıp ihracata da başladık. Akıllı bomba. Sayın Obama'dan istiyorduk lakin vermediler. Terörle mücadele ediyoruz ya... Akıllı bombayı da artık kendimi üretiyoruz. Bunlar kendiliğinden olan şeyler değil kararlı olduk ve arkasında durduk. Güçlü ekonomi, güçlü devlet, bunu yakalayacaksın bu oldukça önemli.

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2019, 18:36
YORUM EKLE