Bugünden itibaren çok şiddetli sağanak yağış, fırtına ve kar yağışı ve bekleniyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan ve yayımlanan hava durumu tahminlerinde bazı bölgelerimizde hafta sonu boyunca fırtına, etkili sağanak yağış ve karla karışık yağmur görüleceği belirtildi. Etkisini arttırması beklenen sağanak yağış için uyarı yapılan iller haberimizin devamında…

Bugünden itibaren çok şiddetli sağanak yağış, fırtına ve kar yağışı ve bekleniyor

Meteoroloji’nin yaptığı, beklenen hava durumu tahminlerine göre ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Doğu ve Orta Akdeniz, Orta ve Doğu Karadeniz  (Amasya dışında), Batı Karadeniz kıyıları, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ve İstanbul, Sakarya, Kocaeli, Yalova ve Karaman çevreleri ile Muğla'nın güney ve Antalya'nın batı kıyıları ve Kırklareli’nin yağışlı geçeceği bekleniyor.

Yağışların ise yağmur, karla karışık yağımur ve kar şeklinde olabileceği ifade edildi. Özellikle kıyılarda genellikle sağanak ve gök gürültülü sağanak, , yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar, iç kesimlerde yağmur şeklinde olması bekleniyor. Yağışların; bugün (cumartesi) sabah saatlerinde Rize çevreleri ile Trabzon'un doğu, Artvin'in kıyı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığının özellikle güneydoğu kesimlerinde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın,  genellikle kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ile Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

Peş Peşe Gelen Uyarılar

Meteoroloji, yağışların bu sabah saatlerinde çok şiddetli olabileceğini açıkladı. Bu sebeple bugün (cumartesi) sabah saatlerinde yağışların Rize çevreleri ile Trabzon'un doğu, Artvin'in kıyı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği bildirildi.Rüzgarın, Marmara ile Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli (30-60 km/saat) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği uyarısı yapıldı.

Sağlık News

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2020, 21:57
YORUM EKLE